Image
050. Sayı (Nisan 2013)

Abhazya ve Kuzey Osetya Hugo Chavez’i andı

Abhazya'da gençler, hayatını kaybeden Hugo Chavez Frias'ı, Sergey Bagapş Meydanı’nda andı. Chavez anasına düzenlenen anma töreninde, liderin ailesine ve Venezuela halkına başsağlığı mektubu gönderildi.

 Mektupta şu ifadeler yer aldı: “Biz Abhazya gençleri olarak, tanınmış politikacı, Bolivarcı Devrimin lideri, Komutan Hugo Chavez'in ani vefatından dolayı, Başkanın ailesine ve dostumuz Venezuela halkına en içten taziyelerimizi iletmek isteriz.

Abhazya, dünya toplumunun çoğunluğundan gelen baskılara rağmen, 10 Eylül 2009 tarihinde bağımsızlığının, Hugo Chavez başkanlığında yönetilen Venezuela tarafından, cesur bir siyasi adımla tanınmasını asla unutmayacaktır.”

Chavez Dağı teklifi

Kuzey Osetya Dağcılar Federasyonu Başkanı Kazbek Hamitsayev, Venezuela lideri Chavez'in adının Kafkas Sıradağlarının zirvelerinden birine verilmesi talebinde bulundu.

Chavez'in adının Kafkas dağlarında yaşatılabilmesi için Kuzey Osetya Devlet Başkanı Teymuraz Mamsurov'un yanı sıra Devlet Jeodezi ve Kartografi Komitesi’nin onayının gerektiği açıklandı. 

 

YORUMLAYIN

Sayın okurumuz, yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için tıklayınız.

600 karakter kaldı

Henüz yorum eklenmemiş

GAZETE

ARAMA EKLENTİSİ

Banner