Image

Ankara Politikalar Merkezi temsilcileri ile toplantı

22 Haziran 2015 tarihinde, Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı, Türk diplomat, Ankara Politikalar Merkezi Başkanı Ünal Çeviköz ve ünlü siyaset bilimci, gazeteci, Ankara Politikalar Merkezi Direktörü Hasan Kanbolat ile bir araya geldi.

Toplantıda taraflar, Abhazya-Türkye ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik beklentilere dair fikir alışverişinde bulundular. Sayın Çeviköz; Abhazya'ya dair Türkye halkının artan bir ilgisinin bulunduğunu gözlemleyebileceğimizi ve Abhazya-Türkye halkları arasındaki ilişkilerin hiç şüphesiz partilerin çıkarlarına yönelik büyümeye katkı sağlayacak bir işbirliğinin yoğunlaştığını belirtti. Çeviköz; küçük ve orta ölçekli işletmeler düzeyinde ekonomik işbirliğinin, ülkelerin temsilcilerinin daha yüksek düzeyde bir işbirliği geliştirmesi adına iyi bir temel oluşturabileceğini kaydetti.

Ünal Çeviköz: "Ankara Politikalar Merkezi ile Abhazya'da bulunan kamu kuruluşları, analitik merkezler arasında işbirliği gerçekleşmesini umut ediyoruz. 'Uluslararası Apsnı Fonu' ile bir niyet protokolü imzalamış bulunmaktayız. Bugün Abhazya Cumhurbaşkanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi ile de bir niyet protokolü imzalamayı planlıyoruz. Seminerler ve yuvarlak masa toplantıları düzenlemeyi dört gözle bekliyoruz. Konu Abhazya olacaktır. Bu tür organizasyonların, buradaki süreçlerin siyasi çevrelerde iz bırakan dünya akademik topluluğu tarafından anlaşılmasında önemli bir rol oynayacağına eminim."

Kaynak:mfaapsny.org

YORUMLAYIN

Sayın okurumuz, yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için tıklayınız.

600 karakter kaldı

Henüz yorum eklenmemiş

GAZETE

ARAMA EKLENTİSİ

Banner