Image

“ÇEÇENYA: İZİ OLMAYAN SAVAŞ”

“Çeçenya:İzi Olmayan Savaş” belgeselinin İstanbul’daki ikinci gösterimi 7 Nisan'da Şehir Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

“Çeçenya:İzi Olmayan Savaş” belgeselinin İstanbul’daki ikinci gösterimi 7 Nisan'da Şehir Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Şehir Üniversitesi Sosyoloji Dükkanı Kulübü ve Kafkas Vakfı’nın organizasyonuyla gerçekleştirilen gösterime Şehir Üniversitesi öğrencileri ve öğretim görevlileri yoğun ilgi gösterdi. Alt yazıları Çeçen İçkerya Cumhuriyeti Türkiye Fahri Konsolosluğu tarafından hazırlanan belgesel gösteriminin ardından Ajans Kafkas Yayın Yönetmeni Kuban Kural belgesel ve Çeçenya’nın bugünü hakkında kısa bir sunum yaptı. İzleyenlerin duygulu anlar yaşadığı belgesel gösterimi soru cevap kısmı ile son buldu.

Fransız Gazeteci Manon Loizeau tarafından 2014 yılı son baharında çekilen belgesel, Rusya yanlısı Kadirov hükümetinin oluşturduğu korku rejimini anlatıyor.1 saat 30 dakikalık belgeselde, yeniden imar edilen binaları devamlı anlatan Kadirov’u ve Rusya’dan aldığı devasa destek ile inşaa ettiği korku rejimini gündemine alan yönetmen, tanıkların gözünden irdelediği konuyu güçlü görsellerle de destekliyor.

Belgesel fragmanı için: Çeçenya:İzi Olmayan Savaş”

Kaynak:ajanskafkas.com

YORUMLAYIN

Sayın okurumuz, yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için tıklayınız.

600 karakter kaldı

Henüz yorum eklenmemiş

GAZETE

ARAMA EKLENTİSİ

Banner