Adana Kafkas Kültür Derneği

0
6

7. Geleneksel Resim-Heykel-Seramik Sergisi
Tanım ve Amaç:
Adana Kafkas Kültür Derneği, “21 Mayıs Anma Programı” kapsamında 2002 yılından itibaren yürüttüğü geleneksel resim-heykel sergileri ile güncel ve geleneksel konularda duyarlılık yaratmaya çalışmaktadır. Etkinliğimiz, Kafkas kültür ve sanatının kamuoyunca fark edilen değerlerini geliştirerek ulusal ve uluslar arası topluluklara tanıtmak, Kafkas kültürü ve sanatının çağdaş anlamda gelişmesine, sanat’ı ve sanatçıyı destekleyerek, çok kültürlü yaşam’a katkı sağlamayı, benzer konularda çalışan örgütler arasında işbirliğini ve dayanışmayı hedeflemektedir. Bu yıl sergimiz ve bazı etkinliklerimiz;
Devlet Planlama Teşkilatı ve AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Ulusal Ajans tarafından sağlanan finansal destek ile derneğimiz 2008 yılı 1 Ocak tarinden itibaren “ Kafkasyadan Türkiye’ye Kafdağı Efsaneleri” adlı Gençlik proje çalışmasını yürütecektir. Proje ile ortalama 8500 euroluk destek sağlanmıştır. Sekiz aylık bir çalışma ile Adana ve Kahramanmaraş’ta çeşitli kültürel faaliyetler yürütülecektir. Çalışmalarla ilgili bilgiler www.adanakafkas.com adresinden ayrıntılı bir şekilde izlenebilecektir.
Konu: Kafkasya’dan Türkiye’ye Kafdağı Efsaneleri
Katılım Şartları: Sergi tüm sanatçılara açıktır. Sergiye eser verecek olan sanatçılar, kendi anlatım biçimlerine uyan, her türlü tekniği kullanmakta serbesttirler. Sanatçılar, sergiye en fazla iki eserle katılabilir. Sanatçıların eserlerinden oluşan bir katalog basımı gerçekleştirilecektir.
Eserlerin Teslimi: Eserler sergilemeye hazır olarak teslim edilmelidir. Aşağıdaki bilgiler, sanatçının adının ve soyadının yazılarak, resmin arkasına yapıştırılacak ve toplama merkezine kargo ile ödemeli olarak gönderilecektir.
a. Kısa özgeçmiş            b. Eserin iade adresi, iletişim bilgileri           c. Eserin fiyatı
Eserler, 04 Nisan 2008 tarihine kadar aşağıda belirtilen toplama merkezine kargo veya elden teslim edilmelidir.
Toplama Merkezi Adresi:
Öğrt.Gör. Hakan Demir
Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi
İlköğretim Bölümü Balcalı/ Adana
Gsm: 0536 778 32 52, 0322 338 73 69, e-mail: [email protected]
Sergi takvimi:
Eserlerinson teslim tarih:  04 Nisan 2008
Sergi açılışı: 24 Mayıs 2008
Sergi Kapanışı: 01 Haziran 2008
Eserlerin İadesi: Sergi bitiminde eserler, sanatçının belirttiği adrese, kargo bedeli derneğimiz tarafından karşılanarak, hazırlanan sergi katalogu ile beraber gönderilecektir.

Sayı : 2008 03

Yayınlanma Tarihi: 2008-03-01 00:00:00