Cemiyet Haberleri

0
9

Mart
4 Mart : Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı’nın geleneksel aylık kahvaltı programına konuk konuşmacı olarak Abhazya’nın Türkiye Temsilcisi Viladimir Ayüzba katıldı.
11 Mart : Kafkas Vakfı’nın geleneksel aylık kahvaltı programına ilgi büyüktü.
13 Mart : "Uzunyayla.com tarafından " Çerkes Ethem’e İade-i İtibar ve Mezarının Türkiye’ye Getirilmesi" için düzenlenen kampanya çerçevesinde toplanan ilk 5000 imzanın TBMM ye gönderilmesiyle ilgili bir basın toplantısı düzenlendi.  
14 Mart : Nart Cafe-Moda/Kadıköy’de Çerkes Gecesi düzenlendi.
15 Mart : Galata semtinde bulunan Sufle Cafe bir Haluj Gecesi düzenledi.
15 Mart : Kafkas Abhazya Kültür Derneği’nde “Geleneksel Abhaz Müziğimiz ve Danslarımız” konulu bir sohbet toplantısı yapıldı. Sunumu, Esat Özen Ahba yaptı.
16 Mart : İstanbul Dostluk Kulübü’nün düzenlediği sohbet toplantısının konuk konuşmacısı Kariyer-Net Genel Müdürü Pembe Candaner oldu.
17 Mart : Uzunyayla Kafkas Kültür ve Yardımlaşma Derneği 14 Mart Adige Dili Günü’nü kutladı. Düzenlenen gecede Shrek isimli çizgi filmin Kabardeyce versiyonu seyredildi.
18 Mart : İstanbul Kafkas Kültür Derneği’nde geleneksel aylık kahvaltı programı vardı.
25 Mart : İzmir Kuzey Kafkasyalılar Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından bir piknik organize edildi.
27 Mart : Beşiktaş Kültür Merkezi’ndeki ‘‘Yansımalar’’ konserine Muammer Ketencoğlu akordeonuyla konuk sanatçı oldu.
31 Mart : Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği 40. Yıl Etkinlikleri çerçevesinde her ayın son cumartesi akşamı düzenlenen konferansların üçüncüsüne; "Kafkas Folkloru (Halk Bilimi) ve El Sanatları" konusuyla Cankat DEVRİM katıldı.
Nisan
8 Nisan : Zwingenberg Çerkes Kültür Derneği’nin 20. kuruluş yılı bir dizi etkinlikle kutlanacak

Sayı : 2007 04

Yayınlanma Tarihi: 2007-04-01 00:00:00