Devlet Başkanı Sergey Bagapş’ın diyaspora Temsilcileri ile ilgli açıklaması

0
30

Biz Tüm Diyaspora Temsilcilerine Saygı Duyuyoruz ve Hiç Kimseyi Bir Birinden Ayırt Etmiyoruz
Devlet Başkanı Sergey Bagapş, Türkiye’nin Abhaz diyasporası ile yaptığı görüşmede, ‘Biz tüm diyaspora temsilcilerine saygı duyuyoruz ve hiç kimseyi bir birinden ayırt etmiyoruz. Bizler gerek Abhazya’da yaşayanlar, gerek Türkiye’de, gerekse başka ülkede olsun güçlerimizi birleştirip vatanımızın menfaati için çalışmalıyız’, diye konuştu.
Görüşmeye, Kafkasya Federasyonu ve ‘Abhazya’nın Dostları’ topluluğunun temsilcileri, Cihan Candemir, Sezai Papba, Handan Demiröz, Atay Tsuşba ve Ergün Leyba katıldılar.
Kafkasya Federasyonu Başkanı Cihan Candemir; Kafkasya Federasyonunun Türk basınında Abhazya’nın doğru tanınması, bilgilendirilmesi çalışmaları, Türk devletinin Abhazya’ya bakış açısındaki değişiklikler gibi konular hakkında devlet başkanını bilgilendirdi.
Bagapş, misafirlere bağımsızlık yolunda atılan ve atılacak adımlar hakkında bilgi verirken, ‘Abhazya’nın uluslar arası tanınmaya ulaşması için hepimizin güçlerini birleştirmesi gerekiyor’, diye konuştu.
Devlet başkanı, diyasporadaki diğer kuruluşları Kafkasya Dayanışma Komitesi ile işbirliği yapmaya davet etti. ‘Aranızdaki bazı anlaşmazlıklara rağmen, güçlerinizi birleştirirseniz ata vatanınız için çok faydalı şeyler yapabileceğinize inanıyoruz’, cümlelerini sarf etti.
Sergey Bagapş, aynı zamanda yakın bir tarihte diyasporayı ziyaret edebileceğinin haberini de verdi. 03.10.08, Suhum (http://www.abkhaziagov.org/tr/news/detail.php?id=13754)
 

Sayı : 2008 10

Yayınlanma Tarihi: 2008-11-01 00:00:00