Tarık Cemal Kutlu

0
17

Kısa yaşamında, toplumumuz ve tüm insanlık için çok sayıda eser veren rahmetli Tarık Cemal Kutlu’ya ithafen TARIK CEMAL KUTLU ARMAĞANI kitabının hazırlanmasına başlanılmıştır.
Armağan kitapta, farklı yazarlarımıza ait; 
1. T.C.Kutlu hakkındaki tanıtım yazıları, belgeler, fotoğraflar vb. ile günlük siyasi, ideolojik tartışmalara ve polemiklere yol açmayacak şekilde kaleme alınmış “Kafkas Tarihi ve Kültürü” konularında yazılmış makaleler yer alacaktır.
2. Kitapta yer almasına karar verilen yazılara herhangi bir sansür uygulanmayacak, yazarın kaleminden çıktığı şekliyle yayımlanacaktır. Bu nedenle kitapta yer alacak yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına ait olacaktır.
3. Konular: Araştırma, inceleme, derleme, deneme, anı, hikaye, şiir, eleştiri vb gibi türlerde (telif veya çeviri) ele alınabilir.
4. Yazılar daha önce herhangi bir kitap, dergi, bülten vb. gibi basılı organda yayınlanmamış (sanal ortamlar hariç) olmalıdır.
5. Gönderilecek yazılara telif bedeli ödenmeyecek, sadece yazarlarına iki adet kitap yollanacaktır.
6. Kitap basım takvimi,
          * Haziran 2008 sonuna kadar yazı ve materyallerin toplanması,
          * Temmuz – Ağustos 2008 kitap tasarımı ve sponsor arama işlemleri
          * Eylül – Ekim 2008 baskı çalışmaları şeklinde planlanmıştır.

7. Tüm aydınlarımızın konuya duyarlı olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle konu hakkındaki görüş, eleştiri ve önerilerini öncelikle aşağıdaki ilgililere yöneltmelerini bekliyoruz.
8. Yukarıdaki bilgiler dahilindeki yazılarıyla kitapta yer almak isteyen aydınlarımızın çalışmalarını aşağıda verilen adrese yollamalarını rica ediyoruz.
Bu yazı duyuru ve çağrı niteliğinde olup konuyla ilgilenen tüm aydınlarımıza ve yazarlarımıza hitap etmektedir.
Saygılarımızla

Sayı : 2008 04

Yayınlanma Tarihi: 2008-04-01 00:00:00