Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

1 Mayıs’ta Taksim’deyiz!

Dünyanın egemenleri Asya’da, Afrika’da kadim dostları düşman hale getirip. emperyalizmi tüm vahşetiyle insanlığa karşı harekete geçirirken, Kuzey Kafkasya’da da halkları birbirine kırdırmaya hazırlanıyor.

Tarihsel, kültürel, coğrafi, siyasal ve jeopolitik tüm ortak değer ve çıkarları unutturulmaya çalışılarak, kimliği yol sayılmak istenen Çerkes halkları Kafkasya’nın yeni bir Libya, Afganistan ya da Irak olmasına izin vermeyecek, egemenlerin ‘kanlı demokrasi’ oyunları yerine, kendi tarihsel gelenekleriyle tüm dünyaya örnek olan demokratik sistemlerini yeniden ve güçlü biçimde hakim kılacaklardır.
Türkiye’de ise ‘İleri demokrasi’ gereğince, her kesimden hak, özgürlük, eşitlik, adalet savunucusu kanıtsız, tanıksız parmaklıkların arkasına atılarak, tüm topluma gözdağı verilmeye çalışılıyor.
Bizler diaspora Çerkesleri olarak, hem yaşadığımız topraklarda hem de anavatanlarımızda eşitlikçi, özgürlükçü bir sistemin, hukuk ve adaletin hakim olması için mücadele etmeye devam edeceğiz.
Yayın hayatına başladığı ilk yıldan beri 1 Mayıs’ta alanlarda olan JINEPS, bu 1 Mayıs’ta da, emeği, dilini ve kimliğini savunmak için bütün demokrasi güçlerini, özellikle de Çerkes emekçilerini, kumdan kalelerde değil, insanca ve kardeşçe bir arada yaşamak için Taksim’de JINEPS pankartı altında yan yana olmaya çağırıyor.

 

Sayı : 2011 04

Yazarın Diğer Yazıları

«Къэгъэлъэгъонэу Нартхэм Ямашlо»

Сурэтышlэ цlэрыlоу Гусэрыкъо Махьмуд «Нартхэм Ямашlо» зыфиlогъэ иунэе къэгъэлъэгъон, Станбул хьаблэу Меджидиекёй Искуствэ Галерия къыщзэlуихыгъ. Къэгъэлъэгъоныр Мэкъуогъум и 1-15-нэсэ lухыгъэщт. Гусэрыкъо Махьмуд, Тыркуем Културэмкlэ...

Ягъан Дениз хадзыжьыгъ

Тыркуем, Гъэтхапэм и 31-рэ тхаумафэм, Шъолъыр пашэхэм яхэдзынхэр щыкlогъагъэх. Нэбгырэ милион 48-рэ мин 256.117-рэм ащ амакъэхэр щатыгъ ыкlи илъэситфым лэжьэщт унэшъошlыхэр хадзагъагъэх. Ау мыдэныгъэ...

Черкес лъэпкъ гъэкlодыр зэльашlэн фае, аштэн фае

КАФФЕД-р Дюзджэ Кавказ Хасэхэм я Федерация (КАФФЕД), Черкес Лъэпкъ Гъэкlодыр ыкlи Хэкур Ягъэбгынэным и я 160-рэ илъэс къалэу Дюзджэ щыхигъэунэфыкlыгъ. Жьоныгъуакlэм и 25-рэм зэхащагъэ зэlукlэм...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img