6 YAŞINDA İTALYANCA ÖĞRENDİ!

0
22

6 Yaşındaki Elanda Ayba, Abhazya’nın Gudauta şehrinde Barmış Köyü’nde kimsenin haberi olmadan kendi kendine İtalyanca öğrenmiş!

6 Yaşındaki Elanda Ayba, Abhazya’nın Gudauta şehrinde Barmış Köyü'nde kimsenin haberi olmadan kendi kendine İtalyanca öğrenmiş!

Çocukların büyüklere göre daha kolay dil öğrendiği herkesçe bilinir ama belki de bunun en ilginç örneklerinden biri geçtiğimiz günlerde Barmış Köyünde yaşandı. Ayba ailesi kızlarının bir İtalyan çizgi film kanalını sürekli izlemesine bir anlam veremeseler de bunu hiç önemsemedi. Bir süre sonra 6 yaşındaki minik Elanda ailesine göre anlaşılmaz cümleler kurmaya başladı. Ailesi izlediği kanaldan aklında kalanları ezberden söylediğini düşündükleri için bu durumun da üzerinde durmadılar. Ta ki arkadaşlarından biri İtalya'da üniversite okuyan minik Elanda'nın kuzeni Alina Ayba, bir aile toplantısında kuzeninin ciddi ciddi akıcı şekilde İtalyanca konuştuğundan şüpheleninceye kadar. Bu şüphe üzerine Elanda'yı İtalyanca konuşanlarla temasa geçiren Alina Ayba, minik cimcimenin evde çizgi film kanalı izlerken akıcı şekilde İtalyanca öğrendiğini ortaya çıkarttı. Olayın duyulması üzerine konu ile ilgilenen Abhazya Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Kan Tanya 6 yaşındaki Elanda'nın İtalyancayı sadece iyi derecede anlayıp konuşmakla kalmadığını, klasik bir dil eğitiminde öğrenilemeyecek kadar çok sayıda deyim ve kalıba da hakim olduğunu söyledi.
Kısa sürede Abhazya'da ilgi odağı olan minik Elanda ise hayallerini Barmış köyü ile sınırlamıyor. Soranlara ya ünlü bir aktrist ya da ressam olacağını söylüyor. Dileriz her şey gönlünce olur…

Kaynak: altinpost.org

 

Sayı :

Yayınlanma Tarihi: 2015-06-01 00:00:00