Abhazya Temsilcisi Almanya Federal Meclisi’nde bir organizasyona katıldı

0
20

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın Tam Yetkili Temsilcisi Hibla Amıçba, ilk kez Alman Federal Meclisi yönetiminde meclisin parlamento bursu tarafından organize edilen ciddi bir etkinliğe katıldı.

Abhazya Cumhuriyeti Tam Yetkili Almanya Temsilcisi Almanya Federal Meclisi'nde bir organizasyona katıldı Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın Tam Yetkili Temsilcisi Hibla Amıçba, ilk kez Alman Federal Meclisi yönetiminde meclisin parlamento bursu tarafından organize edilen ciddi bir etkinliğe katıldı.

Parlamento duvarında bulunan iş ve çalışma programında dünyanın 35 ülkesinden 106 bilim insanı temsil edildi. Katılımcı ülkelerin kültür ve gelenekleri üzerine standlar da organize edildi. "Alman Federal Meclisi Uluslarası Parlamento Bursu" programı, parlamento ve üç Berlin üniversitesi tarafından desteklenmekte; kendisi de organizasyonda yer alan Alman Federal Meclisi Başkanı Sayın Norbert Lammert himayesindedir. Organizasyona aynı zamanda milletvekilleri, parlamento personeli üyeleri, Berlin'de akredite olan diplomatlar ve ünlü politikacılar katıldı.

Abhazya Dışişleri Bakanlığı Tam Yetkili Temsilcisi akademisyenlere çalışmalarında ve gelecekte gerçekleştirecek oldukları işlerinde başarılar diledi; daveti organize edenlere şükranlarını belirtti ve Abhazyalı uzmanların gelecekte bilgi ve deneyimlerini Alman Federal Meclisi duvarlarında derinleştirmesinin mümkün olma umudunu açıkladı.

Kaynak:mfaapsny.org

Sayı :

Yayınlanma Tarihi: 2015-06-24 00:00:00