KARLSRUHE UYUM ÖDÜLÜ ERDEM ARIN’E

0
15

Almanya’daki genç işadamlarımızdan hemşehrimiz Erdem Arın "Karlsruhe Uyum Ödülü” nü aldı.

Almanya'nın Karlsruhe kentinde göç ve uyum konusunda başarılı olan ve farklı kültürlerin bir arada yaşaması için çalışmalar yapan kişi ve kurumlara verilen Karlsruhe Uyum Ödülü'nü bu yıl, aralarında Arın nakliyat şirketinin sahibi Erdem Arın'ın da bulunduğu 3 kişi aldı. 
 

Uluslararası Buluşma Merkezi (IBZ) tarafından her yıl verilen ödüle Arın'ın, şirketinde farklı ülkelerden insanları çalıştırmasından dolayı layık görüldüğü belirtildi. 
 

Arın'ın, bunun yanı sıra sosyal sorunları olan gençlere yönelik çalışmalar yaptığı, bir Türk aile birliğinin başkanı olarak entegrasyona katkı sağladığı ve Sakarya ile Karlsruhe kentinin kardeş şehir olması için çaba harcadığı ifade edildi. 
 

Karlsruhe Uyum Kurulu üyesi Serhan Ilı, Arın'ın kendi inandıklarından taviz vermeden 13 yılda ülkeye uyum sağlayan biri olduğunu söyledi. 
 

Ödüle, Arın'ın yanı sıra insan hakları konusunda çalışmalar yapan İranlı Mustafa Khoderham ve savaş bölgelerinden kaçan mültecilere yardım eden fırıncı Reinhard Winkler de layık görüldü.

Kaynak: berlinturk.com

Sayı :

Yayınlanma Tarihi: 2015-06-04 00:00:00