NALÇİK YAZ KAMPI BAŞLIYOR

0
21

Nalçik yaz kampı için başvurular başlıyor

Halkımızın geleceği olan genç nesillere anavatanımızı anlatmanın en güzel en etkili yollarından biri de Kafkasyayı onlara göstermektir. Federasyonumuz ile Dünya Çerkes Birliği ve Kabardey Balkar Cumhuriyeti yerel makamlarının ortak çalışması ile 12-17 yaş arasındaki çocuklarımız için organize ettiğimiz Geleneksel Nalçik Yaz Kampı çocuklarımıza Kafkasyayı kendi gözleri ile tanıma ve unutulmaz bir tatil fırsatı sunmaktadır.

 

Nalçik Yaz Kampına gidecek çocuklarımıza anadilimizi bilen hocalarımız nezaret etmektedir. Kampa katılacak olanlar sadece gidiş-dönüş ulaşım giderleri ve pasaport masraflarını karşılamaktadır. Nalçik’te konaklama süresindeki tüm giderler KBC yerel makamlarınca karşılanmaktadır. Ayrıca kampa Kafkasya'daki cumhuriyetlerden ve Ürdün ile Suriye’den öğrenciler katılmaktadır. Kamp süresince belli saatlerde anadil eğitimi yapılmakta, çocuklarımız müze, tarihi ve turistik yerler ziyaret etmekte ve tiyatro, konser gibi çeşitli sosyal etkinliklere katılmaktadır.

 

Nalçik Yaz Kampı Ramazan Bayramı sonrasında başlayacaktır. Kesin tarihler en kısa zamanda açıklanacaktır. Daha önceki katılımcıların unutulmaz anılar ile döndükleri kampa katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 10 Temmuz 2015.

 

Kontenjanımızın sınırlı olması nedeniyle bu güzel fırsattan faydalanmak isteyenlerin federasyon telefon numarasını arayarak isim yazdırması gerekmektedir. Kontenjanın dolması halinde başvuruların durdurulacağını hatırlatmak isteriz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Kaffed tel: 0312 222 85 89

 

NOT: Önceki yıllarda yaşanan bilet-rezervasyon gibi sıkıntılar nedeniyle, bu yıl kampa katılmak isteyenlerden Kaffed banka hesabına 100 (Yüz) ABD Doları kapora yatırmaları talep edilecektir. Ayrıca söz konusu kapora miktarı 13 Temmuz 2015 tarihinden sonra kampa katılmaktan vazgeçenlere iade edilmeyecektir.

 

Sayı :

Yayınlanma Tarihi: 2015-06-18 00:00:00