Alan Kültür ve Yardım Vakfı’nın yeni yönetim kurulu

0
12

30 yıl önce kurulan Türkiye Osetlerinin çatı kuruluşu olan Alan Kültür ve Yardım Vakfı, 7 Nisan 2019 Pazar günü genel kurulunu yaptı ve yeni Yönetim Kurulu’nu seçti.
Yeni Yönetim Kurulu’nda Sadrettin Kuşoğlu (Kuşate), Muammer Tekin (Bad’te), Mehmet Bakış (Hoşite), Nuh Kuş (Kuşate), Banu Sarıaslan (Tsarikate), İsmail Eyidoğan (Bimbaşate), Ayça Kayaş (Kabanate), Murat Altınok (Elbegate), Pervin Bakankuş (Kuşate) ve Metin Türkay (Puhate) yer aldılar. Denetim Kurulu’nda ise Safa Batıbay (Batıyate), İsmail Erdoğan (Elbegate) ve Nuriye Kanpolat (Khudaggate) yer alacaklar.
Bu yıl yönetimden ayrılacak olan Elbegatı İsmail Erdoğan, Elbegatı Adnan Kılıç, Şebetgoatı Can Aslan ve Kuşatı Ömer Kuşhan’a fedakarca gerçekleştirdikleri hizmetleri için teşekkür eder yeni Yönetim Kurulu’na da çalışmalarında başarılar dilerim. Bu arada yeni yönetimde bir süre önce vakfımızdan ayrılarak yeni bir dernek kurma yoluna giden soydaşlarımızın da yer alıp yuvalarına geri dönmeleri Oset Diasporası’nın birliği ve beraberliği için çok sevindirici olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here