‘Kenan Alpay’ı kınıyoruz’

0
12

Kamuoyunun dikkatine,
30 Eylül 2020 Çarşamba Gecesi Habertürk Ekranında, Güney Kafkasya’da yaşanan gelişmelerin tartışıldığı ‘Açık ve Net’ adlı programa konuk olan Yeni Akit Gazetesi yazarı Kenan Alpay’ın Abhazya ve Güney Osetya Cumhuriyetleri için ‘karikatür’ benzetmesi şeklinde sarfettiği; kabul edilemez, tarih bilmez, karalayıcı, küstah ve aşağılayıcı sözü kabul etmiyoruz.
Kenan Alpay; uğruna sürgün olduğumuz vatanlarımız için canını veren binlerce Abhaz, Oset, Çerkes-Adige ve Çeçen Şehidi küçültmeye, tarihsel vatanlarımızın bağımsızlığına gölge düşürmeye çalışmıştır.
Kenan Alpay’ı kınıyoruz.
Alpay, program esnasında; konuklardan Sayın Ünal Atabay’ın kendisini uyararak özür talebinde bulunmasına, Sayın Doğu Perinçek’in tarihi gerçekleri anlatmasına ve moderatör Kübra Par’ın özür davetine kulak asmamış ve olayın üzerinden iki gün geçmesine rağmen hâlâ sessizliğini korumuştur.
Kenan Alpay; Abhazya ve Güney Osetya Cumhuriyetleri hakkında söylediği sözlerden ötürü Yeni Akit Gazetesi’ndeki köşesinden derhal özür dilemeye davet ediyoruz.
Kenan Alpay, bu sessiz tutumunu devam ettirdiği taktirde konuyu yargıya taşıyacağımızı bildiririz.

Abhaz Dernekleri Federasyonu
Alan Kültür ve Yardım Vakfı
Güney Osetya Cumhuriyeti Tam Yetkili Türkiye Temsilciliği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here