Maskara

  0
  387

  Genç kuşak okuyucunun dikkatini çekerek cesaretlendirme ve teşvik etme niyeti güttüğümüz, ayrıca sübjektif bir bakış açısı ile yoğun sarkastik kavram gargaraları yaratarak kemikleşmiş düşünce sistemleri ve dogmalara ait kişilerin provoke edilmesini amaçladığımız bir yazımıza daha hoş geldin sevgili okur.

  2021 çok güzel geçiyor, değil mi?

  Bu harika senenin ilk ayını geride bırakırken bizi nasıl karşılamış şöyle bir bakmak istedik.

  Adı konulmamış bir ekonomik haller, cepte pul olmuş bir miktar para, alacağı peşinde koşmaya çalışırken tükenen nefesine bile vergi kesmeyi düşleyen bir yönetenler topluluğu ve ilerilerin en ilerisindeki demokrasi safsataları… Kananlar, kandırılanlar, provoke olmayı önüne kemik atılmış gibi ağzı köpürürcesine şuursuzluk göstermek anlayıp zırvalayanlar.

  Bilgisi olmadan fikri olanların susmamasından kaynaklı; bilimin ve siyasetin her gün daha da popülerleştiği, popülerleştikçe vasatın altına çekildiği ve sığlaştığı günlerin gebeliğinde; ırkçılık kokuları arasında dönen boynuzlu demokrasi maskaralıkları, ilkel bile denemeyecek zihin kapasitesindeki aşı karşıtlarının cyberpunkvari çip korkusu, kökleri 2000 yıl önce kazınmış olması gereken düz dünya tarikatının son yıllardaki yükselen trendi.

  Değişen hiçbir şeyin olmadığı bu yerde hayatın daha zorlaştığı gerçeği, her geçen gün eriyen pazar poşetlerinin ağırlığı, zam üstüne zam gören faturalar, iktidar zihniyeti bürümüş memurların sokağa çıkma yasağında evsizlere kestiği cezalar, meteoroloji takipçisi müminlerin yağmur duaları, kuraklıktan boşalmış barajlar, dört gözle beklenen kar yağışları, karın getirdiği soğuktan donmuş bedenlere rastlanan sokaklar.

  Politikanın hayatımızın her yerine sızması ve siyasete bulaşmadan konuşabileceğimiz üç kelimenin bile kalmaması ile körelen bakış açılarımız, bunu normalleştirmemiz, vasatlığın ve cahilliğin yüceltilmesi ile yaşamaya mahkûm bırakıldığımız kültürel bir erozyon.

  Ne 2020 farklıydı ne de 2021 bundan daha farklı olacak, basit hayatlarımıza alışmanın zamanı gelmedi mi sizce de? Ne devrimi yaptın ne evrimi gördün, hatta belki anlamakta bile zorlandın. Milyarlarca yıldır dönüp duran koca dünya üzerinde bir toz tanesi bile olmayan hayatını zorlaştıran tiranlara inat güzel yaşa sevgili okur.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here