Image

AC Başbakanı Sayın Murat Kumpilov’un Türkiye ziyareti somut sonuçlar vermeye başladı.

Adıgey Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Murat Kumpilov DEİK Türkiye-Rusya İş Konseyinin davetlisi olarak bir gurup Adıgeyli iş insanı ile birlikte Nisan ayında Türkiye’yi ziyaret etmişti.

Ziyaret kapsamında İstanbul ve Ankara’da iş insanları ile bir araya gelinmiş Bursa ve Gazi Antep Organize Sanayi Siteleri gezilmişti. Başarılı geçen ziyaret de KAFİAD ve KAFFED ev sahipliği görevini üstlenmiş ve sorumluluklarını layıkıyla yerine getirmişti.

Bu ziyaret esnasında Türkiye-Rusya İş Konseyi çatısı altında oluşturulan Türkiye-Adıgey İş Komitesi faaliyetlerinin canlandırılması gündeme gelmişti.

Bu kapsamda konu Türkiye-Rusya İş Konseyi Yürütme Kurulunda görüşüldükten sonra Türkiye-Rusya İş Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda KAFİAD üyesi olan Sayın Cengiz Gül görevlendirmiştir. Cengiz Gül Beyin yapmış olduğu görüşmelerden sonra Türkiye-Adıgey İş Komitesinin Sayın Cengiz Gül başkanlığında Sayın Turan Akın, Kafkas İş Adamları Derneğinden (KAFİAD) bir temsilci ve Adıgey Cumhuriyetinden Rashid Zafesof olarak kararlaştırılmıştır.

Alınan karar Türkiye-Rusya İş Konseyi Başkanı Sayın Tuncay Özilhan imzası ile 05.06.2015 tarih ve RUS/2015-1032 sayılı yazı ile Başbakanımız Sayın Murat Kumpilov’a bildirilmiştir.

Türkiye-Adıgey İş Komitesinin aktif hale getirilmesinin önümüzde ki dönemde Türkiye-Adıgey arasında ki ticari ilişkilerin gelişmesine önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.

KAFİAD üyesi olduğu Türkiye-Adıgey İş Komitesine katkı sağlamak üzere çalışmalarına başlamıştır.

KAFİAD

Kaynak:kafiad.org
 

 

YORUMLAYIN

Sayın okurumuz, yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için tıklayınız.

600 karakter kaldı

Henüz yorum eklenmemiş

GAZETE

ARAMA EKLENTİSİ

Banner