Hayri yok, devrim yok

01 Ocak 1970 Perşembe 01:33

80’li yılların sonlarında bir gazetenin düzeltme servisinde çalışırken tanıştık kitabın yazarıyla, Faruk’la. Pek çok ortak tanıdık vardı o zaman da ama bizi bir araya getiren, genelde mesleki ortaklığımız ve eylemlerdeki buluşmalarımız oldu. Bu defakiyse bir kitap...

Yaşanan, tüm Türkiye’nin bilmesi gereken bir hikâye. Tabii ki Çerkeslerin de...

01 Ocak 1970 Perşembe 01:33

Kayıp Bir Devrimin Hikâyesi: Bir Zamanlar Hasköy’de” kitabını, aslında tüm aileyle bir araya gelerek konuşmaktı amacımız ama gerçekleştiremedik ve iki ayrı buluşma oldu. Önce kitabın yazarı Faruk Eren’in annesi Elmas Teyze ve ablaları İkbâl ile Cemile Abla’yı ziyaret ettik evlerinde... İki gün sonra da İletişim Yayınları’ndan çıkan kitabının yazım sürecini konuşmak üzere Faruk ile buluştuk.

ÇHİ’den ÇDP’ye... Hakaret ve karalama bir eleştiri yöntemi midir?

01 Ocak 1970 Perşembe 01:33

Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı sayın Doğan Duman'ın yürüttüğü seçim sürecini etkilememek açısından, Mart sayısı için hazırlanan ancak, Jıneps YK kararı ile yayınlanması yerel seçimler sonrasına bırakılan açıklamamızdır.

YILDIZKAF

01 Ocak 1970 Perşembe 01:33

Türkiye’deki farklı üniversitelerin Kafkas topluluklarının temsilcileri geçtiğimiz ay Jıneps gazetesini ziyaret etti. Yapılan sohbette üniversiteli Çerkes gençliğinin sorunları, Çerkes kurumlarından beklentileri, kurumlar ve gençler arasındaki ilişkilerin nasıl geliştirileceği gibi konular masaya yatırıldı.

GAZETE

HABER ARA

Reklam

RÖPORTAJLAR

KÖŞE YAZILARI