Abhazya ve Güney Osetya’nın Bağımsızlığını Koşulsuz Destekliyoruz.

0
482

Yüzyıllardır Abhazların ve Osetlerin Anavatanları olan ve bugün kendisini oluşturan tüm halkların kardeşçe ve barış içerisinde yaşadıkları Abhazya ve Güney Osetya, üzerlerine oynanan çeşitli siyasi oyunlara rağmen bugüne kadar bağımsızlığını korumuş ve bundan sonra da korumaya devam edecektir.

Tarihin hiçbir döneminde Devlet geleneği olmayan halkların ısmarlama senaryolarla Devlet ilan edilerek bağımsızlıklarının tanınması, buna karşın Abhazya ve Güney Osetya’ nın bağımsızlıklarının tanınmaması, açık bir çifte standart ve insan hakları ihlalidir. Abhazya ve Güney Osetya halkı gelişmiş birtakım ülkelerin siyasi menfaatlerine kurban edilmek istenmektedir.

Demokrasiye ve insan haklarına değer veren, hukukun egemen olduğu tüm dünya devletlerinin ve tüm özgür insanların bu çitfe standartlı yaklaşıma karşı çıkmasının zamanı gelmiş ve geçmektedir.

Bizler Avrupalı Çerkesler Federasyonu olarak, halklarımıza uygulanan bu çifte standarda bir son verilmesini istiyor, Abhazya ve Güney Osetya’ nın bağımsızlığının hür dünya tarafından tanınmasını bekliyoruz.
Avrupalı Çerkesler Federasyonu

web                : www.euroxase.com

e-posta         : euroxase@euroxase.com

 

Sayı : 2008 04