Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Bir okuyucumuzdan 30. sayımızdaki ‘Abhazya için’ yorumumuza ilişkin gelen ileti:

Bu tespitleri hayata geçirme veya bu mücadeleye girme zorunluluğu var çünki bu bizim çocuklarımıza borcumuz. Hattı zatında bu gün övündügümüz geçmişimize de borcumuz.

Merhaba,

Yazınızı okudum, hakikaten özetlemişsiniz her şeyi. Fevkalade güzel bir çalışma olmuş, bayağı da zaman harcanmış olmalı, ne yapalım gerçekler acıtıyor fakat durum ‘tam’ da budur.

Bilgi kirliliğinin en yoğun olduğu bir dönemdeyiz, maalesef hesap soracak utandıracak bir makanizmamız yok, yapanın yanına kar kalıyor her şey, dolayısı ile iş çok zor.

Bu tespitleri hayata geçirme veya bu mücadeleye girme zorunluluğu var çünki bu bizim çocuklarımıza borcumuz. Hattı zatında bu gün övündügümüz geçmişimize de borcumuz.

Bu yazıyı hazırlayanlar her kim ise onlara teşekkür ederim.

Canını veren gençler var. Bazı aileler tek çocuğunu, bazıları üç çocuğunu bu savaşta kaybetmiş, ne de çabuk unutuyoruz degil mi, biz Çerkesler’den böyle bir vefasızlık beklenebilir miydi?

Hepimiz ikiz kulenin içindeyiz ve biliyoruz ki elinde sihirli deynek olan bir Rambo ortaya çıkamayacak, bizi birileri değil ancak kendi samimiyetimiz ve dürüstlüğümüz bir hedefe götürür.

Umalım ve ümid edelim ki bu kalibrede insanımız olur ve bu tespitleri hayata geçirme konusunda gayret ederler.

Ben varım.

Selamlar.
25.07.08

 

Sayı : 2008 08

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Yazarın Diğer Yazıları

«Къэгъэлъэгъонэу Нартхэм Ямашlо»

Сурэтышlэ цlэрыlоу Гусэрыкъо Махьмуд «Нартхэм Ямашlо» зыфиlогъэ иунэе къэгъэлъэгъон, Станбул хьаблэу Меджидиекёй Искуствэ Галерия къыщзэlуихыгъ. Къэгъэлъэгъоныр Мэкъуогъум и 1-15-нэсэ lухыгъэщт. Гусэрыкъо Махьмуд, Тыркуем Културэмкlэ...

Ягъан Дениз хадзыжьыгъ

Тыркуем, Гъэтхапэм и 31-рэ тхаумафэм, Шъолъыр пашэхэм яхэдзынхэр щыкlогъагъэх. Нэбгырэ милион 48-рэ мин 256.117-рэм ащ амакъэхэр щатыгъ ыкlи илъэситфым лэжьэщт унэшъошlыхэр хадзагъагъэх. Ау мыдэныгъэ...

Черкес лъэпкъ гъэкlодыр зэльашlэн фае, аштэн фае

КАФФЕД-р Дюзджэ Кавказ Хасэхэм я Федерация (КАФФЕД), Черкес Лъэпкъ Гъэкlодыр ыкlи Хэкур Ягъэбгынэным и я 160-рэ илъэс къалэу Дюзджэ щыхигъэунэфыкlыгъ. Жьоныгъуакlэм и 25-рэм зэхащагъэ зэlукlэм...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img