Eskişehir Gelişim Atölyesi

0
617

Kafkasya Forumu’nun desteği ile gerçekleştireceğimiz 9-17 yaş arası gençlerimize yönelik Atölye çalışmaları 19 Temmuz’da Bilgisayar Atölyesi ile başladı

Geçmişin tecrübeleriyle geleceği aydınlatacağına inandığımız genç ve genç adaylarımızın; hem kendi kimliklerinden ödün vermeyip, hem de toplumsal yaşamda başarılı olacağına olan inancımız, onlara eğitim sürecinde temel bilgiler alanında yardımcı olmamız gerektiği konusunda bizlere ciddi sorumluluklar yüklemektedir.
Yaşadığımız dünyada zorlu süreçlerden geçerek elde edilen başarıların temeli; aileden ve çevresel faktörlerden alınan temel ahlaki eğitim ve disipline edilmiş sistemli çalışmadan elde edilen temel entelektüel birikimden geçmektedir.
Bu anlamda kendi geleceklerini şekillendirirken toplumsal hayatımıza da yön verecek olan gençlerimizin, sosyal hayatta başarılı olmalarının temel gereksinimi şüphesiz; hem kendi kimlik ve aidiyetlerinin bilincinde olmalarına, hem de eğitsel donanımlarının eksiksiz olmasına bağlıdır.

Bu eğitim projesinin temel amacı toplumsal hayatta etkin olan Kafkasyalı gençlerin temel bilgiler ışığında donanımsal alt yapılarını oluşturmaktır.

Geleceğimizi şekillendireceğine inandığımız genç ve genç adaylarımıza gereken ilgiyi gösterdiğimiz takdirde, hem kişisel hem de toplumsal hedeflere ulaşmada önemli bir mesafeyi kat edeceğimizi düşünerek hazırladığımız projemizin başarıya ulaşmasını ümit ediyoruz.

16 Temmuz-16 Ağustos

Rehberlik Atölyesi- Sertan Özdemir
Bilgisayar Atölyesi- Fatih Akkaya
Tarih Atölyesi- Ali Fuat Yilmazel
Müzik Atölyesi- Müjdat Başaran
Kafkasya-Diaspora Atölyesi- Muhammed Salmak
Anadil Atölyesi- Çağlar Konukman
Kültür Sanat Atölyesi- Cankat Devrim
Sağlıklı Yaşam Atölyesi- Derya Son
Eleştirel Medya Okur Yazarlığı Atölyesi- Göksel Özcan

9-17 yaş arası tüm geçlerimizi bekliyoruz …

Ayıntılı bilgi için: Enes Kuban Kural 0555 710 62 12 – Caner Yelbaşı 0505 343 72 99

Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği

 

Sayı : 2008 08