Vyaçeslav Çirikba: “Abhazya’nın Birinci Ödevi,

0
7

Gürcistan ile Saldırmazlık Anlaşması İmzalamaktır”..!
Abhazya Devlet Başkanı Sergey Bagapş’ın, Uluslararası Politikalar Danışmanı Vyaçeslav Çirikba; REGNUM Haber Ajansı’nın muhabirine 22 Aralık tarihinde vermiş olduğu demeçte “17-18 Aralık tarihlerinde, Kafkasya’da güvenliğin sağlanması amacı ile yapılan uluslararası toplantı verimli bir ortam içerisinde gerçekleşmiştir” dedi.
 (..) Çirikba; bir sonraki buluşmanın 17-18 Şubat 2009 tarihinde yapılacağını belirterek “Bizim eleştirilerimiz not edildi ve bir sonraki buluşmada oluşturulacak olan belgede düşüncelerimizin belirtileceğini düşünüyorum” dedi (..) ve ekledi;
Vyaçeslav Çirikba; Abhazya’nın Cenevre görüşmelerine katılmasının önemli olduğunu vurgulayarak "Abhazya Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının Rusya tarafından tanınmasından sonra, Abhazya heyetinin Cenevre görüşmelerinde BM Sarayında taraf olarak kabul görmesi önemlidir. Bunun bizim için önemi büyüktür. Bizim için taraflar arasındaki barış sürecinin hızlandırılması, Gürcistan ile saldırmazlık anlaşması imzalanmadan sağlanamaz. Bu bizim için en önemli ödevdir"(Kaynak: www.regnum.ru / www.abhazyam.com – 22.12.2008) diyerek görüşlerini özetledi.

Sayı : 2008 12

Yayınlanma Tarihi: 2009-01-01 00:00:00