Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Adığe Bayrağı Günü Kutlamaları

Adığe Bayrağı Günü çerçevesinde Maykop’ta kutlamalar yapıldı. Çerkes bayrağının 181. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen törene binden fazla kişi katıldı.

Mafehable ve Hanski kasabalarından at üzerinde ve otomobillerle yola çıkıp Maykop’a giriş yapan grup, daha sonra başkentin merkezi Lenin Meydanı’na hareket etti ve tören burada gerçekleştirildi.
Adigey devlet başkanı ve hükümet adına Başbakan Murat Kumpilov konuşma yaptı ve bu yeni bayramın birleştirici özellik taşıdığını, Çerkes halkına geleneklerini hatırlattığını ifade etti.
Mitingde konuşan Adığe Khase Başkanı Arambi Hapay ,Çerkes bayrağının ortaya çıkış tarihinin tam olarak bilinmediğini, ancak Adığe Khase’nin bayrak kutlamaları için en uygun dönemin ilkbahar olduğuna karar verdiğini söyledi. Çok sayıda gencin katıldığı kutlama töreni, akşamın geç saatlerine kadar devam eden düğünle son buldu. (ajanskafkas)

İKKD’de Adığe Bayrağı Günü

İstanbul Kafkas Kültür Derneği’nin Bağlarbaşı’ndaki merkezinde Adığe Bayrağı Günü kapsamında toplantı düzenlendi. Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Nogay, Adığe bayrağındaki simgeler konusunda derlenen bilgileri aktardı.

 

Sayı : 2011 05

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Yazarın Diğer Yazıları

Genç ve cesur: Kuzey Kafkasya’nın modacıları

Nalçik'ten üç genç tasarımcı, günümüz tüketicilerinin nelere değer verdiğini ve küçük etnik markaların kârlı hale gelip gelemeyeceğini anlatıyor Farklı DNA’ya sahip Lalina Saralp’ın konsepti, Kuzey Kafkasya’nın...

Açlık ve yoksulluk sınırında vahim tablo

TÜRK-İŞ’in açıkladığı açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasının nisan ayı sonuçlarına göre Ankara’da yaşayan 4 kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img