KAFFED Kriz Masası’ndan haberler

0
418

*Gaziantep’e gelen, Dernek Başkanımız ve Kriz Komitesi üyemiz Hakan Aydemir ile irtibat kuran zordaki Suriyeli soydaş ailemiz başkanımız tarafından misafir edilmiş ihtiyaçları giderilmiştir. Turhal Dernek Başkanımız Hakan Alpaslan ile yapılan görüşme sonucu aileye Turhal’da ev ayarlanmış olup aile Turhal’a gönderilecektir.

*Suriye’den Mersin’e gelen 4 kişilik soydaş ailemizin Anavatana dönüş yolunda iradelerini beyan etmeleri ve (davetiyeleri daha önce temin edilmiş idi) KAFFED Kriz masamızla irtibata geçmeleri neticesinde vize için gerekli oturum izinlerinin kısa sürede alınabilmesi için Kırıkkale Dernek Başkanımız Ramazan Öz ile irtibata geçilmiş, aile Kırıkkale’ye gönderilmiş, Başkanımızın ev sahipliği ve çabaları ile oturumları alınmıştır.

Ailenin oturum izinleri için gerekli olan harcama Kriz Masası bütçesinden karşılanmıştır. Vize işlemlerinin halledilmesinden sonra ailemiz Nalçik’e uğurlanacaktır.

*Lübnan üzerinden Mersin Taşucu’na gemi ile gelen, Mersin’den de karayolu ile İstanbul’a gelerek bizlere ulaşan 3 kişilik yorgun ve bitkin Suriyeli Adige aile, Kriz masamız üyesi Erdoğan Yaşar tarafından otogardan alınarak ihtiyaçları giderildikten sonra geçici olarak Canberk Yaşar’ın Avcılar’daki öğrenci evine yerleştirilmiştir.