Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

İstanbul için yürüdüler

Binlerce insan “İstanbul Biziz, İstanbul Bizim” sloganıyla çağrısı yapılan İstanbul Kent Mitingi için 22 Aralık’ta Kadıköy’deydi. Kent Hareketleri, Kuzey Ormanları Savunması ve Forumlar Arası Kentsel Dönüşümle Mücadele Çalışma Grubu’nun düzenlediği mitinge aynı zamanda çağrıcı olan onlarca meslek örgütü, siyasi parti, sendika, mahalle ve ekoloji örgütü ile taraftar grupları ve üniversite öğrencilerinin de aralarında olduğu çok sayıda kişi ve kurum katıldı. Miting için buluşan İstanbullular, yürüyüş boyunca sık sık “Hükümet İstifa”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Ormanıma, kentime, mahalleme dokunma” sloganları attı ve Gezi Direnişi’nde öldürülenlerin isimlerini andı. Alana girişler sürerken, arama noktasında yaşanan gerginliğin ardından polis kitleye tazyikli su, gaz bombası, plastik mermi ve ses bombasıyla saldırdı. Miting görevlilerinin ortamı yatıştırmasıyla insanlar miting alanına girdi. Sahnede Gezi Direnişi’ne ilişkin görüntüler gösterildi. Sahne arkasında Mehmet Ayvalıtaş, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, ali İsmail Korkmaz, Ahmet Atakan, Medeni Yıldırım ve Hasan Ferit Gedik’in fotoğraflarının yer aldığı İstanbul Üniversitesi öğrencileri imzalı “Van üşüyor, sessiz kalma” yazılı pankartların yanı sıra “Hepsi aynı kirli rant sofrasından besleniyor. Biz İstanbul halkı buradayız. Hepsinden yağmanın, yıkımın, doğa katliamının hesabını soracağız” ve “Betonun, paranın ve yalanın saltanatına karşı İstanbul’u kendi ellerimizle yaratacağız” pankartları asılıydı.

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img