Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Başörtüsü özgürlüğü!

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Nabi Avcı, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda öğrencilerin beşinci sınıftan itibaren başörtüsü takabileceğini söyledi. Avcı, gazetecilerin sorularını yanıtlarken “uygulamanın kapsamının genişletildiğini” belirterek “Gelen talepler doğrultusunda bu uygulamanın kapsamı genişletildi. Ama tabii anaokulu, ilkokulda geçerli değil. İmam hatip ortaokullarında zaten uygulanıyordu. Beşinci sınıf itibariyle isteyen öğrenciler bundan yararlanabilecek” dedi.
MEB’e bağlı okul öğrencilerinin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelikte değişiklik yapılması üzerine; Eğitim Bilim Emekçileri Sendikası’ndan (Eğitim Sen) Abdullah Karahan, AKP’nin öğrencilere başörtüsü serbestliğiyle muhafazakarlığı geliştirecek adımlar attığını söyledi. Karahan, “Eğer başörtüsü konusunda bir özgürlük getireceklerse bu ülkede Alevi yurttaşlar da var. Onlar için nasıl adım atacaklar? Örneğin Zülfikar takıp okula gitmelerine serbestlikle bakabilecekler mi? AKP’nin eğitimde 4+4+4 uygulamasından bu yana ben yaparım olur, bunun üzerinden beslenirim, kutuplaştırırım, düşüncesi var. Biz özgürlüklerin bir alanla sınırlandırılmasını ne doğru ne de ahlaki buluyoruz” diye konuştu.

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img