Doğu Akdeniz Çerkes Gençleri, Adana’da toplandı

0
571

Adana Çerkes Kültür Derneği, Doğu Akdeniz Çerkes Gençleri toplantısına ev sahipliği yaptı.

Doğu Akdeniz Bölgesi’nin Adana’daki buluşmasına Adana, Kahramanmaraş, Mersin, Gaziantep, Osmaniye, Göksun, Reyhanlı, İskenderun, Afşin Çerkes ve Kafkas Kültür Dernekleri temsilcisi 200’ü aşkın genç katıldı. Toplantının birinci bölümünde söz alan gençler sorun ve çözüm önerileri üzerine fikirlerini ifade ettiler.

Adana Çerkes Kültür Derneği Başkanı İsmail Güneş, yaptığı konuşmada gençlere bu tür buluşmaları geleneksel hale getirmelerini ve düzenli olarak farklı illerde yapılacak toplantılarla aralarındaki iletişimin süreklilik kazanacağını ve olumlu sonuçlarının tüm topluma yansıyacağını söyledi. Katılımcı gençlere teşekkür eden Güneş, “Bölge gençlerimize Adana Çerkes Kültür Derneği adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Bu gençlikle daha güçlüyüz, geleceğe dair daha büyük umutlar besliyoruz” dedi.

Doğu Akdeniz Çerkes Gençleri toplantısının ikinci bölümünde katılımcılar, “Gençlik Profil ve Değerleri” konulu anket çalışmasına katılarak zayıf ve güçlü yanların analizi ve çözüm önerilerini sundular.

Buluşmada, anket sonuçlarının da rapor halinde kamuoyu ile paylaşılması kararlaştırıldı.

Toplantının son bölümünde ise gençler geleneksel Çerkes halk dansları ile eğlendiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz