Kadirov’u eleştiren öğretim görevlisi ölü bulundu

0
309

‘Objektif’ haber ajansı müdürü Heda Saratova, 2 Ocak Cumartesi akşamı, kaçırılan öğretim üyesi Hizir Yejiyev’in ölü olarak bulunduğunu Facebook’tan bildirdi.
Saratova, Yejiyev’in ailesi ile birlikte teşhis için morga gittiğini, öğretim üyesinin cesedinin, otopsi yapılması gerektiği söylenerek, aileye verilmediğini yazdı.
Grozni Zavodski emniyet şubesi başkanı Magomed Daşayev, 30 Aralık akşamı şubeye Hüseyin adında bir orman görevlisinden telefon geldiğini, Roşni isimli yerleşim yerine on kilometre kadar uzaklıkta ormanlık alanda hareketsiz şekilde yatan birini gördüğünü bildirdiğini açıkladı.
Daşayev, gelen telefonun ardından özel bir grup organize etti ve verilen adrese gittiklerinde, yatan şahsın kayıp öğretim görevlisi olduğunu gördüler.
TV Rain’in verdiği bilgilere göre, Saratova’nın daha sonra Facebook sayfasından paylaştığı ölüm raporunda, ölüm nedeninin şahsın uçurumdan düşmesi olduğu yazılıydı.
Kavkazki Uzel, Yejiyev’in 19 Aralık 2015’te kaçırıldığını yazmıştı. Haberde, Çeçenya vatandaşları ve üniversite öğrencileri, öğretim görevlisinin emniyet güçleri tarafından kaçırıldığını söylemişti. (ajanskafkas)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz