Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

“Gölün Yıldızları”

Gölbaşı Kafkas Derneği tarafından düzenlenen Abrek ‘Gölün Yıldızları’ Kafkas Halk Dansları Topluluğu ve Nıbjeug Tiyatro Grubu gösterileri programı, Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Kongre Merkezi’nde renkli görüntülere sahne oldu. Programa Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, belediye meclis üyeleri, siyasi partilerin ilçe başkanları, Gölbaşı Kafkas Derneği Başkanı Tolga Gencer, muhtarlar, STK başkanları ve temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programda, ‘Gölün Yıldızları’ Kafkas Halk Dansları Topluluğu gösterileri konukları büyülerken, Nıbjeug Tiyatro Grubu’nun tiyatro gösterimi büyük alkış aldı.
Gecede bir konuşma yapan Belediye Başkanı Fatih Duruay, “Bu anlamlı programda, böyle müstesna bir halk dansları ile birlikte olmaktan duyduğum mutluluğu ve hissettiğim onuru hangi sözle anlatsam az gelir. Çok geniş bir yelpazede hayat bulan Kafkas kültürü, gittiği her diyarda, sevginin, saygının ve öz değerlere sahip çıkmanın örneği olmuştur. Yüz yılı aşkın bir süre önce Gölbaşı’mıza gelip yerleşen ve o günden bu güne iç içe kardeşçe yaşadığımız, iyi ve kötü günlerde hep birlikte olduğumuz, etle tırnak nasılsa, o derece bütünleştiğimiz, Kafkas kökenli kardeşlerimiz var. Hacımuratlı, Yağlıpınar, Gökçehöyük ve İkizce’ye 1860’larda gelmiş hemşerilerimiz var. Bugüne kadar hep birlikteydik, bugün de birlikteyiz, yarınlarda da hep birlikte olacağız” dedi.

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img