Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Kum tanelerinin hüzünlü dansı

İnsan bir şeye emeğini ve ruhunu kattığında o iş artık bir sanata, estetik bir nesneye dönüşür. Hele anlattığı hikaye insanın ruhuna, tarihine bir yolculuksa… Acı ve sevincin birbirinden kopan, birbirini tamamlayan dansı kumda ete kemiğe büründüğünde bu kum sanatı olur.

İstanbul Kafkas Kültür Derneği, kum sanatçısı Sheomir Guchepshoko’yu ağırladı. Sanatçı 1763-1864 Kafkas-Rus Savaşları’na odaklanan canlı performansı ve bu performanslardan oluşan resim sergisini 24 Mart akşamı seyircisiyle buluşturdu.

Kafkas-Rus savaşlarının panoraması kumun kırılganlığında ince naif çizgilerle tarihe ışık tutarken, rüzgarla savrulan zerrelerin nasıl bir anlam kazandığını, her bir kum tanesinin nasıl da derinden izler barındırdığını gözlemledi izleyiciler…

Sergi, mayıs ayına kadar İKKD salonunda görülebilir.

Çurmıt Sebahattin

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img