Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Türkiye yalan haberde birinciliği kaptırmıyor

Oxford Üniversitesi ve Reuters tarafından yapılan araştırma Türkiye’nin yalan haber ve yanlış bilgilendirme konularından ne durumda olduğunu gözler önüne serdi. 37 ülke arasında yapılan araştırmaya göre Türkiye yalan haber, yanıltıcı raporlar ve yanlış bilgilendirmeden en çok zarar gören ülke konumunda.

Araştırmaya göre, son bir yılda yalan haber tanımının da değiştiğini, tamamen uydurma haberlerin online yanlış bilgilendirme konusunda daha geniş bir sorun haline gelmeye başladığını gösterdi.

Okuyucuların uydurma hikayelere maruz kalma oranının %31 ile ABD’de yüksek olduğu belirtilirken, bu oranın Batı Avrupa ülkelerinde özellikle Türkiye’de %49 ile oldukça yüksek olduğu raporlanmış. İngiltere’de bu oran %15 iken, Almanya ve Danimarka’da %9 ve Hollanda’da %10 seviyesinde bulunuyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img