Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Kfar Kama’da festival coşkusu

İsrail’in kuzeyindeki Çerkes köyü Kfar Kama’da düzenlenen geleneksel “Çerkes Kültürü Festivali” bu yıl da coşku içinde geçti. 12-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen festivalin gala gecesinde Adigey Cumhuriyeti’nden “Nalmes” grubu sahneye çıktı.

Kfar Kama Belediye Meclisi tarafından organize edilen festivalin gala gecesine Rusya’nın

Hayfa başkonsolosu İgor Popov da katıldı ve konuşma yaptı.

Festivale katılan yaklaşık 4 bin kişi, Kfar Kama’ya turist çeken “Çerkes Müzesi”ni etkinlik süresince ücret ödemeden ziyaret etti ve köyün sokaklarına kurulan tezgahlardan kültürel objeler satın aldı.

İsrail milli takımı kaptanı Kfar Kamalı Bibras Natho da hem festival düzenleyicileri arasında yer aldı hem de festivale renk kattı.

İsrail’de yaklaşık 4 bin Çerkes yoğunlukla iki köyde yaşıyor: Kfar Kama ve Reyhaniye…

Rusya Federasyonu’ndaki cumhuriyetlerde yaşayan Kafkasyalıların belirttiğine göre, İsrail Çerkesleri kültürlerini ve anadillerini diğer diaspora ülkelerinde yaşayan Çerkeslerden çok daha fazla korumuş durumda…

 

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img