Jıneps, Kilyos Çevre ve Sanat Günleri’nde

0
1186

Sarıyer Belediyesi’nin düzenlediği, aralarında pek çok etkili çevre kuruluşu, STK ve derneklerin yer aldığı şenlik 7-8 Eylül’de. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek etkinlikte çevre kirliliği, küresel ısınma, temiz enerji, doğal gıdaya ilişkin paneller, forumlar olacak. Kumda Sanat, Hurdadan Sanata Heykel başlıklı sempozyum ve sergilerin yanı sıra atölye ve konserler de düzenlenecek.
Jıneps de hem 14 yıldır sizlerin desteğiyle her ay yayımladığı gazetesiyle hem de bu yıl Sazköy ve Ketenciler köylerinde Köstebek Kolektif ile birlikte atalık tohumdan, suni gübresiz, ilaçsız yetiştirdiği mısırlarıyla Kilyos’ta olacak.
Çevresel tahribatın, iklim krizinin çözümünde gençlerin söz alacağı etkinlikte amaç geri dönüşüm, temiz gıda gibi yaşamsal öneme sahip konularda öneriler geliştirmek, deneyimlerimizi paylaşmak olacak. Yoga, nefes seanslarıyla başlayacağımız iki günlük bu doğa ve sanat buluşmasına katılımınız, özellikle gençlerimizin katılımı çok kıymetli. Gelirken yanınızda mataranızı, kupanızı getirin; 7-8 Eylül, plastik şişe, bardak, tabak kullanmayı reddettiğimizi tarihe düştüğümüz günler olsun…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz