İKKD’nin minik heykeltıraşları

0
1007

Bir toplumun geleceğinin en önemli yapıtaşlarıdır, çocukları ve gençleri. Onlara bırakabileceğimiz en önemli miras, kişiliği düzgün, mutlu bireyler olmalarını ve toplumu için faydalı bireyler olarak yaşamalarını sağlamaktır. Ailesine, diline, kültürüne bağlı çocuklar ve gençlerle yol almak, toplumları geleceğe taşır.

İKKD-Seteney Kadın Çalışma Grubu olarak çıktığımız bu yolda, en fazla önemsediklerimiz, üzerlerine titrediklerimiz elbette çocuklarımız ve onlar için yaptıklarımız ve yapabileceklerimiz. Çocuk enerjisi olsun, çocuk sesleri çınlasın istedik derneklerde. Minik yürekler gelsinler derneklere, dans sadece bir araç olsun. İlk dostluk temelleri atılsın aralarında. Büyüsünler, büyüdükçe de arkadaşlıkları büyüsün. Ortak geçmişe sahip arkadaşlarıyla oyun oynadıkları, dans ettikleri, sohbet ettikleri, anadillerini konuştukları günleri hayal ediyoruz.

İşte bu amaçlar ışığında planladığımız etkinliklerden biri de, 11 Ocak 2020 tarihinde Özyüpha Hande Özbakır eğitmenliğinde gerçekleştirdiğimiz “Heykel Atölyesi” idi.

Yoğun katılımlı, keyifli, verimli ve bir o kadar da eğlenceliydi. Minik heykeltıraşlar yakın zamanda belki de kişisel sergilerini açacaklar dernekte! Neden olmasın…

Haber: Şeyma Kanbek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz