Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

‘Kadın Buluşma Çayı’

İstanbul Kafkas Kültür Derneği (İKKD) Seteney Kadın Çalışma Grubu’nun düzenlediği “Kadın Buluşma Çayı”nda 120 kadın buluştu.

19 Ocak’ta İKKD salonunda gerçekleştirilen etkinlikte yudumlanan çaylara Guşef Mantıevi’nin hazırladığı şelameler ve Uzuntarla’dan gelen Çerkes peynirleri eşlik etti.
Program, Kucba Esen’in geçmiş 3 ayın değerlendirilmesi sunumu ile başladı. Ardından dernek başkanı Prof.Dr. Ümit Dinçer, “Eklem Sağlığı ve Kemik Erimesi” başlıklı bir sunum yaptı.

Etkinlik süresinde üç farklı satış standında, emekçi kadınların ürünleri katılımcıların ilgi ve beğenisine sunuldu.

Seteney Kadın Çalışma Grubu’nun ilk tasarım ürünü olan özel baskılı kapı önü paspasları, üç farklı desende, Adigece Doğu ve Batı Diyalektleri ile Abhazca yazılı olarak satışa sunuldu. Paspas satın almak için İKKD’ye başvurabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img