Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

KAFFED’den bir ilk

COVID-19 nedeniyle evde karantinada kalarak süreci atlatmaya çalışırken Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) bir ilke imza attı. YouTube kanalı üzerinden canlı sohbet toplantıları düzenleyen KAFFED’in yayınlarına ilgi büyük oldu.
25 Nisan’da Filiz Kaplan moderatörlüğünde Fahri Huvaj ile “Adige Bayrağı ve Adige Bayrağının Tarihi” başlıklı bir sohbet gerçekleştirildi.
2 Mayıs’ta düzenlenen canlı yayında Şamil Jane ile “Gönen – Manyas Çerkeslerinin Sürgünü” konuşuldu. Moderatörlüğünü Filiz Çelik’in yaptığı yayın sırasında çok fazla soru gelmesi nedeniyle yeni bir yayın yapılması konusu gündeme geldi.
9 Mayıs’ta gerçekleşen canlı yayında ise Ferit Domaniç’in moderatörlüğünde Kuşha Doğan ile sohbet edildi. Hizmetleri ve duruşu ile topluma örnek olan Kuşha Doğan’ın sohbeti belgesel niteliğindeydi, samimi anlatımı ile yaşadıklarını dinleyicilerle paylaşması ilgi çekti. Kuşha Doğan, yeni müzik çalışmalarının olup olmadığı konusundaki soruya, elinde derlediği bestelediği birçok eser olduğunu ve bunları kısa bir zamanda bir araya getireceğini dinleyicilere müjdeledi.
16 Mayıs’taki “156. Yılında Çerkeslerin Sürgünü” başlıklı yayının konuğu akademisyen ve yazar Fabio L. Grassi oldu.
22 Mayıs’ta Ömer Atalar moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Gençlerle Gelecek” başlıklı sohbetin konuşmacıları Gözde Duman (YILDIZKAF) ve Yakup Savaş (ANKARAKAF) idi.
23 Mayıs’ta ise Burcu Esenç ve Burak Esenç’in katıldığı “Bir Rüya Gördüm, Anlatsam da Anlamazsınız” başlıklı sohbet gerçekleştirildi.
Yüksek katılım sağlanan yayınlara KAFFED YouTube kanalından ulaşılabilir.

Haber: H. Okan İşcan

Yazarın Diğer Yazıları

“Evvelden Sonra” 18 Mayıs’ta “Bir Yazar, Bir Eser”de

Kafkas Dernekleri Federasyonu’nun (KAFFED) “Bir Yazar, Bir Eser” adlı programının konuğu gazetemiz yayın kurulu üyesi Birgül Asena Güven. Güven’in Aralık 2023’te yayımlanan “Evvelden Sonra” romanının...

21 Mayıs’ta “Turnanın Dansı”

Çerkes sürgünü temalı "Turnanın Dansı Film Projesi"nin öyküsünü anlatan belgeselin gösterimi 21 Mayıs Salı akşamı 19.00-20.30 saatleri arasında olacak. Projenin ilk toplantısı 26 Ekim’de Ankara’da...

“Derneklerimiz kültürel temelde örgütlenmeler olmakla birlikte sürgün ve soykırım, anadili, dönüş hakkı gibi taleplerimizin aslında siyasetin konusu olduğu açık”

-Nasıl bir KAFFED/Federasyon/Birlik hayaliniz var? Üye derneklerle ilişkiler, uluslararası kurumlarla ilişkiler, sürgün, soykırım, başta anadili olmak üzere kimliğe ve kültüre dair her konuda nasıl...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img