Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Anadilde Jıneps mart sayısı yayında

Değerli Jıneps okurları,

Anavatandaki gazetelerle ortaklaşa hazırladığımız 14 Mart Adığe Dil Günü temalı gazetemiz dijital olarak yayında.

Geçen yıl Kafkasya’daki gazetelerle anadilde ilk ortak gazetemizi “14 Mart Adıge Dil Günü’nde Jıneps’ten bir ilk!” diye duyurmuştuk.

Adıgey Cumhuriyeti’nden Adıge Mak, Kabardey Balkar Cumhuriyeti’nden Adıge Psale, Karaçay Çerkes Cumhuriyeti’nden Abazaşta ve Çerkes Heku, Kıyı Boyu Şapşığ’dan Şapsugiya gazeteleriyle mayıs ve ağustostaki ortak sayılarımızdan sonra Jıneps her ay dört anadilde (Abazaca, Adığece Doğu ve Batı Diyalektleri, Çeçence, Osetçe) sayfalarıyla yayınına devam etti.

Bir yıl boyunca yazıları, çevirileri, redaksiyon ve düzeltmeleriyle destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu dayanışmanın 1. yıldönümünde anavatanla üretimlerin, işbirliklerinin katlanarak artması dileğimizle…

JINEPS

Yazarın Diğer Yazıları

Etno Park’tan (Apsnı Park-Abhazya) kareler…

Geleneksel bir evden detaylar      

Иаҕан Дениз далырхит

Ҭырқәтәыла, Хәажәкырамза 31 Амҽыша аҽны алхрақәа рзы, збжьызҭиыз 48.256.117 алхҩы, хәы шқәса рзы аҭыҧынтәи наҧхгаҩцәа алырххьан. Алыхрақәа раамышьҭазь, аҿагылара ҟазҵаз рдҵаалара иахәаҧшыз Алхра Ҳаракы...

Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл

Исҭанбул Аҧсуа Культура Хеидкылаҿы зҽазыҟаҵара иаҿу Ахақәыиҭра & Рирашье Ансамбл, 7 нтә 77 ахь ахҳәоны, Рашәарамза 8 амш, Қозиаҭаҕы Культура Сентр аҿы асцена иқәгылт.

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img