Konferans

0
57

1 Nisan’da yaşamını yitiren gazeteci-yazar Papba Sezai Babakuş’u anmak amacıyla 4 Kasım’da Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Fazıl Say Salonu’nda bir konferans düzenlendi. Babakuş’un da hazırlık sürecinde yer aldığı, Dipnot Yayınevi tarafından 2022 ve 2023 yıllarında yayımlanan “Çerkeslerin 21. Yüzyılı: Kimlik, Anayurt ve Siyaset” ve “Çerkeslerin Geleceği Üzerine Düşünmek: Kültür, Toplum ve Demokrasi” adlı iki ciltlik kitap kapsamındaki toplantı ‘2. Çerkes Diasporası Konferansı: Siyaset, Demokrasi ve Gelecek’ başlığıyla gerçekleştirildi.

Babakuş’un ailesinin de yer aldığı konferans, Ulaş Sunata ile Sevda Alankuş’un yaptığı açılış konuşmalarıyla başladı. Babakuş ile ilgili videonun sunumunun ardından konferans, 4 oturumluk panel ve soru-cevap bölümleriyle devam etti.

Moderatörlüklerini Eylem Akdeniz Göker, Ulaş Sunata, Erol Taymaz ve Merih Taymaz’ın yaptığı panellerin konuşmacıları Ferhat Kentel, Eylem Akdeniz Göker, Fuat Keyman, Filiz Çelik, Ergün Özgür, Ayça Okçuoğlu, Mehmet Eser, Ayhan Kaya ve Sevda Alankuş, Levent Köker, Erol Köroğlu ve Ulaş Sunata’ydı.

Konferansın oturumları, Jineps’in YouTube sayfasından izlenebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=bPYIi-8ubl0

 

Babakuş’un yeni kitabı yayımlandı

Sezai Babakuş’un yazılarından derlenen ikinci kitap, “Düşlerimizi ve Şarkılarımızı Geri İstiyoruz” adıyla KAFDAV Yayıncılık tarafından yayımlandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz