“Nart Ateşi” resim sergisi Mecidiyeköy’de sanatseverlerle buluşuyor

0
231

Ressam Guser Mahmut Koçer, “Nart Ateşi” resim sergisi ile 1-15 Haziran tarihleri arasında Mecidiyeköy Sanat Galerisi’nde.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ahşap dağlama alanında “Somut Olmayan Kültürel Miras” sanatçısı kabul edilen, uluslararası alanda da ahşap dağlama sanatçısı ve tasarımcı olarak bilinen Koçer, çağdaş sanat dünyasında özgün bir çizgiye sahip…

Sanat kariyerine resimle başlayan Koçer, soyut ve sembolik unsurları kullanarak eserlerini zenginleştiriyor. Tablolarında genellikle doğadan ilham alınmış unsurları görmek mümkün. Birçok sergi ve galeride eserleri yer alan sanatçı, renk paleti ve kompozisyonlarıyla dikkat çekiyor. Çerkes sanatçının eserlerinde duygusal bir derinlik olduğu gibi, etnik motifleri ve değerleri ustalıkla harmanlamakta.

Sergi, İstanbul’un kalbi Mecidiyeköy Meydanı’ndaki Mecidiyeköy Sanat Galerisi’nde. “Nart Ateşi” resim sergisi, sanata ve Guser Mahmut Koçer’in eşsiz eserlerine ilgi duyan herkesin mutlaka görmesi gereken bir etkinlik olarak öne çıkıyor. 

Adres: Mecidiyeköy Sanat – Mecidiyeköy Meydanı, İstanbul Çevreyolu 34381 Şişli, İstanbul

Haber: Elif Tokgöz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz