Sergi Etkinliği

0
11

Adana Kafkas Kültür Derneği ve
Avrupa Çerkes Kültür Dernekleri Federasyonu
6. Geleneksel Resim-Heykel-Seramik Sergisi
Tanım ve Amaç:
Adana Kafkas Kültür Derneği, “21 Mayıs Anma Programı” kapsamında 2002 yılından itibaren yürüttüğü geleneksel resim-heykel sergileri ile güncel ve geleneksel konularda duyarlılık yaratmaya çalışmaktadır. Bu yıl, Avrupa derneklerine vereceğimiz destek ile çalışmalarımız uluslar arası bir boyut kazanarak, kültürlerarası diyalog’a katkı sağlamayı da amaçları arasında görmektedir. Etkinliğimiz genel olarak, geleneksel Kafkas kültür ve sanatının kamuoyunca fark edilen değerlerini geliştirerek ulusal ve uluslar arası topluluklara tanıtmak, Kafkas kültürü ve sanatının çağdaş anlamda gelişmesini ve anlatılmasını amaçlarken; sanat ürünlerinin uluslar arası dolaşımına destek olmak, çok kültürlü yaşam bilinci’ni geliştirmeyi, benzer konularda çalışan örgütler arasında işbirliğini ve dayanışmayı hedeflemektedir.
Konu: Serbest
Katılım Şartları: Sergi tüm sanatçılara açıktır. Sergiye eser verecek olan sanatçılar, kendi anlatım biçimlerine uyan, her türlü tekniği kullanmakta serbesttirler. Sanatçılar sergiye birden fazla eserle katılabilir.
Eserlerin Teslimi: Eserler sergilemeye hazır olarak teslim edilmelidir. Aşağıdaki bilgiler, sanatçının adının ve soyadının yazılarak, resmin arkasına yapıştırılacak ve toplama merkezine kargo ile gönderilecektir.
a. Kısa özgeçmiş b. Eserin iade adresi, iletişim bilgileri c. Eserin fiyatı
Eserler, 31 Mart 2007 tarihine kadar aşağıda belirtilen toplama merkezine kargo veya elden teslim edilmelidir.
Toplama Merkezi Adresi:
Öğrt.Gör. Hakan Demir
Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi
İlköğretim Bölümü Balcalı/ Adana
Gsm: 0536 778 32 52, 0322 338 73 69, 0322 248 53 22
Sergiler ve takvimler:
Eserlerinson teslim tarih: 31 Mart 2007
1. Sergi; Almanya, Mannheim; 08 Nisan 2007
2. Sergi; Belçika, Antwerpen, MuHKa Müzesi;19 Mayıs 2007
3. Sergi; Adana Kafkas Kültür Derneği; 20 Mayıs 2007
Eserlerin İadesi: Sergi bitiminde eserler, sanatçının belirttiği adrese, kargo ile gönderilecektir.
Avrupa İletişim:
Adnan Yıldız([email protected] )
Levent Sürer([email protected])
Not: Özellikle Avrupa’da yapılacak sergiler’de, çerkes kültürünün tanıtımına yönelik elinde eski çerkes eşyası olan hemşerilerimiz ödünç olarak verebilirler ise kültürümüzün tanıtımına büyük katkı sağlamış olacaklar. Ödünç alınan eşyalar sergi sonrasında tekrar iade edilecektir.

Sayı : 2007 03

Yayınlanma Tarihi: 2007-03-01 00:00:00