Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Cemiyet Haberleri Mayıs 2007

10 Nisan: Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde Osmaniye Kuzey Kafkasya Kültür Derneği’ nin düzenlediği “Çeçenistan Bağımsızlık Mücadelesinin Bugünü ve Geleceği” konulu konferansa konuşmacı olarak Doç. Dr. Oğuz Kutlu ile yazar ve tarihçi Davut Yaşar katıldı. 

15 Nisan: Uzunyayla Kafkas Kültür Derneği Gençlik Komisyonu’ nun organizasyonuyla İstanbul Fethipaşa korusunda kahvaltı düzenlendi. 

19 – 26 Nisan: Kafkas Vakfı ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) Çeçenya’daki insanlık dramı için kermes düzenledi. 

20-29 Nisan: Düzceli Nebahat ÜNLÜTÜRK’ ün ‘Hat Sanatı Sergisi’, Beşiktaş Dolmabahçe Sarayı’ nda. 

20 Nisan: Marmara Üniversiteli Çerkes gençler, üniversitenin Göztepe kampüsünde bir araya geldi. 

27 Nisan: Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği’ nin 40. yıl etkinlikleri kapsamında, Gençlik Komisyonu’nca bir gece organize edildi.    

28 Nisan: 

-Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği tarafıdan düzenlenen “Kafkasya’da Devletleşme Çabaları ve 1918 Kuzey Kafkasya  Cumhuriyeti konferansına konuşmacı olarak araştırmacı yazar Av. E.Sefer Berzeg katıldı. 

-Bandırma Kafkas Derneği tarafından düzenlenen gece, bir düğün salonunda başlayıp Yeni Sığırcı köyünde devam etti. 

-Alan Kafkas Platformu tarafından Ankara’ da ‘Asetin Gençlik Gecesi’ düzenlendi. 

*Nisan ayı içinde Adıgey Cumhuriyeti Halk Dansları ve Şarkıları topluluğu İslamey ile Ankara Kafkas Derneği Halk Dansları topluluğu Elbruz, Türkiye turnesi gerçekleştirdi. 

 

Sayı : 2007 05 

Yazarın Diğer Yazıları

«Къэгъэлъэгъонэу Нартхэм Ямашlо»

Сурэтышlэ цlэрыlоу Гусэрыкъо Махьмуд «Нартхэм Ямашlо» зыфиlогъэ иунэе къэгъэлъэгъон, Станбул хьаблэу Меджидиекёй Искуствэ Галерия къыщзэlуихыгъ. Къэгъэлъэгъоныр Мэкъуогъум и 1-15-нэсэ lухыгъэщт. Гусэрыкъо Махьмуд, Тыркуем Културэмкlэ...

Ягъан Дениз хадзыжьыгъ

Тыркуем, Гъэтхапэм и 31-рэ тхаумафэм, Шъолъыр пашэхэм яхэдзынхэр щыкlогъагъэх. Нэбгырэ милион 48-рэ мин 256.117-рэм ащ амакъэхэр щатыгъ ыкlи илъэситфым лэжьэщт унэшъошlыхэр хадзагъагъэх. Ау мыдэныгъэ...

Черкес лъэпкъ гъэкlодыр зэльашlэн фае, аштэн фае

КАФФЕД-р Дюзджэ Кавказ Хасэхэм я Федерация (КАФФЕД), Черкес Лъэпкъ Гъэкlодыр ыкlи Хэкур Ягъэбгынэным и я 160-рэ илъэс къалэу Дюзджэ щыхигъэунэфыкlыгъ. Жьоныгъуакlэм и 25-рэм зэхащагъэ зэlукlэм...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img