Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Proje Ekibi Küçükdağlı’yı ziyaret etti

Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydi Küçükdağlı, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının eğitim ve kültürel konularda ortak hareket etmesinin önemine değinerek, bu konudaki taleplere açık olduklarını ifade etti.  

Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği’nin genç üyelerinden oluşan proje ekibi, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydi Küçükdağlı’yı ziyaret etti. 

Ziyarette, Kafkas Kültür Derneği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün hayata geçirebileceği ortak kültürel faaliyetler konusunda görüş alış- verişinde bulunuldu. 

Ayrıca Kafkas Kültür Derneği Proje Ekibi, bir kütüphane oluşturmak için kitap toplama kampanyası başlatma konusundaki düşüncelerini Küçükdağlı’ya iletti. 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydi Küçükdağlı da, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının eğitim ve kültürel konularda ortak hareket etmesinin önemine değinerek, bu konudaki taleplere açık olduklarını ifade etti. 

Küçükdağlı ayrıca, bazı şehirlerde gelişmiş sivil toplum kuruluşlarının, eğitim faaliyetlerine katkılarının milyonlarla ifade edildiğini, benzer yatırımların şehrimiz için de gerekli olduğunu kaydetti. 

Ziyarete Kafkas Kültür Derneği Proje Ekibi sorumlusu Ahmet Eren, üyelerden Özgür Demirci, Mahmut Duman, Hakan Tok, Emrullah Canbolat, Hande Arslan, Necibe Kayak, Mustafa Bozkurt, Süleyman Türk ve Mustafa Kurar katıldı. 

  

Sayı : 2009 05 

Yazarın Diğer Yazıları

«Къэгъэлъэгъонэу Нартхэм Ямашlо»

Сурэтышlэ цlэрыlоу Гусэрыкъо Махьмуд «Нартхэм Ямашlо» зыфиlогъэ иунэе къэгъэлъэгъон, Станбул хьаблэу Меджидиекёй Искуствэ Галерия къыщзэlуихыгъ. Къэгъэлъэгъоныр Мэкъуогъум и 1-15-нэсэ lухыгъэщт. Гусэрыкъо Махьмуд, Тыркуем Културэмкlэ...

Ягъан Дениз хадзыжьыгъ

Тыркуем, Гъэтхапэм и 31-рэ тхаумафэм, Шъолъыр пашэхэм яхэдзынхэр щыкlогъагъэх. Нэбгырэ милион 48-рэ мин 256.117-рэм ащ амакъэхэр щатыгъ ыкlи илъэситфым лэжьэщт унэшъошlыхэр хадзагъагъэх. Ау мыдэныгъэ...

Черкес лъэпкъ гъэкlодыр зэльашlэн фае, аштэн фае

КАФФЕД-р Дюзджэ Кавказ Хасэхэм я Федерация (КАФФЕД), Черкес Лъэпкъ Гъэкlодыр ыкlи Хэкур Ягъэбгынэным и я 160-рэ илъэс къалэу Дюзджэ щыхигъэунэфыкlыгъ. Жьоныгъуакlэм и 25-рэм зэхащагъэ зэlукlэм...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img