Nalçik Tıp Kongresi

0
492

Çağrı 

Değerli Meslektaşım, 

 “Çağdaş Tıpta Gelişmeler” konulu 2. Uluslararası Tıp Konferansı, 24-28 Eylül 2009tarihinde Rusya Federasyonu’na bağlı Kabartay-Balkar Federe Cumhuriyeti Başkenti Nalçik’de, , Kabartay-Balkar Nalçik Devlet Üniversitesi, Almanya’da Erlangen Üniversitesi Kalp Merkezi, Arabmed in Europa ve Türkiye ve Avrupa Kafkas Dernekleri Federasyonlarının işbirliği ile düzenlenmiştir. 

Kongrenin düzenlendiği Nalçik, Avrupa’nın en yüksek dağı olan 5641 m. Yüksekliğindeki Elbruz dağı eteklerinde kurulmuş ve çok sayıdaki şifalı su kaynağı içeren tedavi ve dinlenme merkezlerinin bulunduğu eşsiz doğal güzellikler yanı sıra, müziği, dansları, gelenek ve görenekleri ile binlerce yıllık köklü Kafkas kültürüne tanık olunabilecek bir şehirdir. 

Bu konferansın Nalçik’te düzenlenmesindeki amaç, bu güzel yurtlarını korumak için yüzyıllar süren savaştan sonra ülkelerinden sürgün edilenlerin bugün en büyük çoğunluğu Türkiye’de olmak üzere, Arap Ülkeleri, Avrupa Ülkeleri, Amerika ve Kanada’da yaşayan torunlarından tıp mensubu olanları ata vatanlarında buluşturmak yanı sıra bu saklı kalmış bölgeyi ve özgün kültürü yakından tanımak isteyen herkesi konuk etmektir. 

Dünya’nın birçok ülkesinden çok sayıda doktoru bir araya getirmek amacıyla toplantı multidisipliner düzenlenmiş olup, bilimsel program, iki tam günlük süre içinde, çeşitli dallarda doktorların bilgi ve birikimlerini paylaşabilecekleri şekilde başvurulara göre kesinleştirilecektir. Kalan süre, gezi ve kültürel etkinlikleri içeren sosyal program ile doldurulacaktır. Toplantı dili İngilizce ve Rusça olup, simultane tercüme yapılacaktır. 

Toplantının kişi başı maliyetine gelince, İstanbul-Nalçik-İstanbul uçak 500 $, otel 200 $ (4 gece), toplantı kayıt 200 $, Rusya vizesi 100$ olmak üzere, toplam 1000 $ dolayında olacaktır. (Kongreden sonra bir süre daha kalarak bölgenin doğal güzelliklerinden ve sağlık olanaklarından yararlanmak isteyenler için ayrıca program yapılacaktır). 

Bu toplantıya sözlü sunum ile veya dinleyici olarak ve yakınlarınız ile birlikte katılabilirsiniz. Katılmak isteyenlerin ön bilgi olarak, en kısa zamanda, kaç kişi katılacağını bildirmesi ve 15 Temmuz 2009 tarihinden önce Rusya vizesi için pasaport bilgilerini iletmesi gerekmektedir. Toplantıya sözlü sunum ile katılmak isteyenlerin ön bilgi olarak en kısa zamanda sunum konularını bildirmesini ve belirtilen tarihten önce kısa özgeçmiş ve bir fotoğrafları ile birlikte İngilizce sunum özetini iletmesini rica ediyorum. Tüm gönderilen özetler ve özgeçmişler, özet kitapçığında basılacaktır. 

Katılımınız ve katkılarınızla zenginleştireceğiniz konferansta birlikte olmayı ümit ediyor, yanıtınızı aşağıdaki e-mail adresime en kısa zamanda bildirmenizi rica ediyorum. 

Sağlık ve mutluluk dileklerimle, 

 

Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı  

Kabardino-Balkaria Nalçik Devlet Üniversitesi 1. Uluslararası Tıp Konferansı 

Türkiye sorumlusu, 

10 Haziran 2009, 

Yanıt için e-mail : adige_lad@yahoo.com 

  

Sayı : 2009 07