NEF Ekibi Ketenciler Kafkas Gecesini  aydınlattı…. 

0
429

7 ağustosta, Kocaeli Ketenciler Köyü Kafkas gecesinde Adigey Cumhuriyeti NEF ekibi gösterileriyle geceye renk kattı. Türkiye turnesinde Samsun’dan Maraş’a, İzmir’e kadar bir çok ilde gösteri yapan Nef, finali Ketenciler köyünde yaptı. 

Oldukça coşkulu geçen geceyi Ketenciler Kafkas Derneği ve Ketenciler Muhtarlığı birlikte organize etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kafkas Kültür Derneği’nin de destek verdiği geceye 2000 kişi katıldı. 

Ketenciler Kafkas Derneği Başkanı Erkul Kılıç’ın ve Köy Muhtarı İrfan Temel’in konuşmalarıyla başlayan gece gösteriler ve Adigey Cumhuriyeti sanatçılarının şarkılarıyla devam etti. Gösteri bitimi Vali Vekili İdris Kurtkaya, ekibin Thamatesi Bırsır Batırbiy’e plaket takdim etti. Kocaeli’den tayini çıkan İdris Kurtkaya’yada camiamıza verdiği destekler nedeniyle Kocaeli Kafkas Derneği Onursal Başkanı Ender Şenol plaket takdim etti. 

Ayrıca Değerli yazarımız Yalçın Karadaş açılan stantta Çerkes Kimliği kitabını gece boyunca imzaladı. … 

Gösteri akşamı evlerde ağırlanan Nef ekibi ertesi gün Adigey’e gitmek üzere geride yeni arkadaşlıklar bırakarak İstanbul’a uğurlandı. 

GUĞOJ Sami Korkut 

 

Sayı : 2009 09