Osetya’da Gençlik Yaz Kampı

0
465

Türkiye’deki Oset gençlerinin dillerini ve kültürlerini öğrenme ve geliştirme projesi çerçevesinde Vakfımız ile Kuzey Osetya Kosta Hetagurov Devlet Üniversitesi arasında  bir protokol yapılmıştır. 

Oset dili ve kültürünü öğrenmek veya geliştirmek isteyen gençlerimiz her yıl Haziran ve Temmuz aylarında olmak üzere 2 ay süre ile Kuzey Osetya’nın başkenti Vladikavkaz’da misafir edilecek ve dil eğitimi ve isteyenlere müzik ve folklor eğitimi de verilecektir. Yapılacak eğitim kur sistemi şeklinde olacak, belli bir kuru geçmiş olan gençlerimiz ertesi yıl bir üst kura devam edebilecektir. Kur sonunda her öğrenci derdini anlatabilecek seviyede anadilini öğrenmiş olarak dönecektir. Ayrıca, Kuzey Osetya’nın tanıtımı için gezi programları düzenlenecektir. 

Konaklama, Gençlik Merkezi veya aileler yanında olacak, yeme-içme Üniversite tarafından karşılanacaktır. Gidiş-dönüş yol masraflarını ise gitmek isteyen gençlerimiz kendileri karşılayacaktır. Pasaport, vize ve yol masrafları için yaklaşık olarak 750-800.-TL. yeterli olacaktır. 

Gençlerimizin bu güzel imkanı iyi değerlendirmeleri dileğimizdir. 

Katılacakların 28 Şubat 2010 tarihine kadar isimlerini yazdırmaları gerekmektedir. 

  

Daha geniş  bilgi ve başvuru için: 

  

Remzi Yıldırım         0542 210 10 38        remziyildirim@mynet.com 

Burhan Canpolat       0532 314 91 38         bcanpolat@ttmail.com 

  

Alan Kültür ve Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Stır Nıhas Türkiye Temsilciliği 

  

  

Sayı : 2010 02