Çegem Belediye Başkanına Suikast

0
488
Kabardey-Balkar Cumhuriyeti (KBC) Çegem Belediye Başkanı Mihail Mambetov, 28 Ocak günü akşam saatlerinde kimliği tespit edilemeyen bir kişinin silahlı saldırısı sonucu yaşamını yitirdi.
Korumaların anında karşılık verdiği fakat saldırganın kaçmayı başardığı açıklandı.
Mambetov’un ağır yaralı ve bilincini yitirmiş olarak hastaneye kaldırıldığı, yoğun bakımda tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı bildirildi.
Bir çalışma gezisine çıkan KBC başkanı Kanokov’un,olay üzerine gezisini iptal ederek acilen Nalçik’e döndüğü bildirildi.
Kanokov yaptığı açıklamada; olayın korkunç bir trajedi olduğunu ifade ederek, Mambetov’un bölgesinde ekonomik ve sosyal alanlarda bir çok örnek çalışma gerçekleştirmiş yetenekli ve başarılı bir yerel idareci olduğunu söyledi. Kanokov, Kuzey Kafkasya’daki barbarca cinayetlerin ve Domodedovo havaalanında gerçekleştirilen katliamın, kasıtlı bir istikrarsızlaştırma çabası olduğunu söyledi.
Kanokov, bu ilan edilmemiş savaşı kazanmanın ancak tüm Rusya halkının tek bir ses halinde cevap vermesi ile mümkün olduğunu ifade ederek, “Biz ancak birlikte bu kötülükle yüzleşebilir ve bu ilan edilmemiş savaşı kazanabiliriz” dedi.
Haber: Ergün Yıldız

 

Sayı : 2011 02