EMEF’ten 12 Çerkes ezgisi

0
1062

EMEF müzik grubu 2008 yılında İskenderun Kafkas Kültür Derneği çatısı altında kuruldu.
Grup üyelerinin tümü müzik dışında farklı meslek dallarında çalışıyor. Müzik hobileri.

“Enstrümanları Çerkes ezgileri ve müziği ile birleştirip güzel bir harmoni elde edebilir miyiz” diyerek çalışmalara başlamışlar. Mesai saatleri dışında bir araya gelerek emek vermiş ve çaba sarf etmişler. Çeşitli denemelerden sonra, dernek gecelerinde ve müzik etkinliklerinde mini konserler vererek müzik yolculuğuna başlayan EMEF, olumlu tepkiler ve beğeniler sonucu festivallere davet edilmiş ve daha geniş kitleye sesini duyurma imkanı bulmuş.
EMEF, dinleyicilerin desteği ve teşviki sonucu çalışmalarını profesyonel bir şekilde kayda alıp kitlelerle paylaşmak istedi. İskenderun Kafkas Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve yöneticilerinin de maddi ve manevi desteği ile albüm için hazırlıklara başladılar. Yoğun iş tempolarına karşın her akşam stüdyoda bir araya geldiler. Yaklaşık 6 ay süren çalışmalar sonucunda 12 güzel anonim Çerkes halk ezgisini bir albümde toplayarak müzikseverlerle buluştular.

EMEF müzik albümü satışa sunuldu. Facebook üzerinden irtibat kurulabilir ve sipariş verilebilir. www.facebook. com/EmefMuzikGrubu

Sayı : 2013 08