“Olimpiyatların yerini ben seçtim”

0
362

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın ev sahipliği yapacağı Olimpiyat Oyunları’nın hazırlık süreciyle ilgili çekilen filmde, olimpiyatların düzenleneceği yeri nasıl seçtiğini anlattı. Olimpiyatların açılışının yapılacağı 7 Şubat akşamı yayınlanacak olan filmde konuşan Putin, "Burada yaşananları izlemekten çok memnunum. Çünkü burayı ben seçtim. 2001-2002 yıllarında buraya geldik ve her yeri gezdik" dedi. Rusların hiçbir şey inşa edemeyeceklerini söyleyenlere katılmadığını belirten Putin, "Bu Ruslara atılmış bir iftiradır. Ruslar dünyadaki en büyük devleti kurmayı başardılar" diye konuştu.

Açılışa Başbakan Erdoğan da katılacak

Soçi Kış Olimpiyat Oyunları’nın açılış törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katılacak. Putin'in olimpiyatların açılışına katılan liderlerle bir araya geleceği bildirilen açıklamada, Putinile Erdoğan'ın da görüşmesinin planlandığı ifade edildi.

Açıklamada Putin'in, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman, Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Japonya Başbakanı Şinzo Abe ve Kırgız lider Almazbek Atambayev'le de görüşeceği kaydedildi.

 

Sayı : 2014 02

Yayınlanma Tarihi: 2014-02-24 00:00:00