Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Güney Osetya “Rusya’ya katılım” referandumu

Güney Osetya’da yapılan parlamento seçimlerinin ardından Meclis Başkanı olarak seçilen Anatoliy Bibilov’un İtar Tass’a yaptığı açıklamaya göre, Güney Osetya’nın yeni parlamentosu, cumhuriyetin Rusya Federasyonu’na dahil olması konusunu genel halk oylanmasına sunacak.
Bibilov, konu ile ilgili açıklamasında “Biz sloganlarımızı reddetmiyoruz. Bu konuda hiçbir ikili yaklaşım olmayacak. Konu referanduma taşınacak, ancak bununla artık yeni oluşturulan, tahkim edilmiş olan parlamento çalışma grubu meşgul olmalıdır” ifadelerine yer verdi.
Birleşik Osetya Partisi’nin başında olan Bibilov, parlamento seçimlerinde yaklaşık %46 oranında oy almıştı. Onun seçim kampanyası Rusya ile yeniden birleşmeye başlama sözüne dayanmıştı. Güney Osetya’daki parlamento seçimlerinin sonuçları Avrupa Birliği tarafından, Güney Osetya’yı ayrı bir devlet olarak ele almadıkları için tanınmamıştı.

Yazarın Diğer Yazıları

Genç ve cesur: Kuzey Kafkasya’nın modacıları

Nalçik'ten üç genç tasarımcı, günümüz tüketicilerinin nelere değer verdiğini ve küçük etnik markaların kârlı hale gelip gelemeyeceğini anlatıyor Farklı DNA’ya sahip Lalina Saralp’ın konsepti, Kuzey Kafkasya’nın...

Açlık ve yoksulluk sınırında vahim tablo

TÜRK-İŞ’in açıkladığı açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasının nisan ayı sonuçlarına göre Ankara’da yaşayan 4 kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img