Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Reform anlaşması

Abhazya Cumhurbaşkanlığı’nın Dört Adayı Seçim Sonrası Reformlar İçin seçimden önce bir anlaşma İmzaladı
Abhazya Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olan dört lider, seçim sonrası ulusal birliğin sağlanması ve siyasi sistemde reformların hayata geçirilmesi konusunda ortak bir uzlaşma metni imzaladılar. Cumhurbaşkanı adayı Bjaniya, Kişmerya, Dzapşipa ve Hacımba tarafından imzalanan uzlaşma metni şöyle:
Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı adayları, ülkede istikrarın sağlanması, toplumsal birliğin tesisi ve ulusal bir uzlaşmaya ulaşmak için siyasi, ekonomik ve sosyal alanlarda gereken reformların hayata geçirilmesini mümkün kılma hedefiyle aşağıdaki hususlarda anlaşmışlardır.
Oluşabilecek potansiyel krizlerde diyalogu sağlamak ve hızlı çözüm üretmek için her bir adayın üçer temsilcisinin katılacağı bir konsey kurulacaktır.
Seçimler sonrası oluşacak hükümet, değişik partilerden ve Abhazya Cumhurbaşkanlığı adaylarının destekçileri arasından seçilecek uzmanlardan müteşekkil bir koalisyon olarak şekillenecektir. Seçimlerden sonra adaylar arasında uyum sağlanması için adayların temsilcileri ve kampanya kadroları arasında görüşmeler yapılacaktır.
Seçimleri kazanan aday, bir yıl içinde hükümet organlarının temsilcilerinin ve konu ile ilgili uzmanların katılımı ile iktidar gücünü devlet organları arasında dağıtılmasının yenilenmesini de içerecek bir anayasal reform modeli üzerinde anlaşmaya varılmasını sağlayacaktır.

Yazarın Diğer Yazıları

Аҧсшәа ацлит

Google аиҭагара программа Translate, 110 бызшәа ааигәа иацлит. Убри ала Google Translate, аиҭагараҿы иқәнарҿиаз бызшәа, хыҧхьаӡарала 243 рҿынӡа инаӡит. Иацлаз бызшәақәа ирылахәуп; Аҧсшәа, Чечен,...

Уҭқу Қаҧ ихьтәы медал

Рашәарамза 13-16 амшқәа рааны, Тиран ақалақь еиҿкааз, Европа Акомандақәа Теквандо Шьампионат аҿы, Дузџье’тәи аспортмен Уҭқу Қаҧ ахьтәы медал ианашьахит. Ҳақан Шьенгьонул азыҟаҵаҩыс идгылаз Уҭқу...

Абазашҭа, нас Черқес Хекә раҭаара

Жьинеҧс Аредколлегиа алахәлацәа, Лиҧҳа Гьул Иылмаз, Хежбевыҟәе Ердоҕан Иылмаз, Карачаи Черқес Ҳәынҭқарра аҳҭнықалақь Черқес иҟо газетқәа Абазашҭа’и, Черқес Хекә’и иаҭааит. Абазашҭа Аредақтор Хада Ҟәыл Фардауыс...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img