Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik Birlik

Adigey’de Turist sayısı arttı

2015 senesinde, Adıgey’e gelen turist sayısında artış oldu. Artışın geçen seneye göre %10 yani 359 bin kişi olduğu, verilen hizmet hacminin ise 430,5 milyon ruble olduğu açıklandı.
Adıgey Turizm ve Tatilcilik Komitesi Başkanı İnver Kalaşaov, “Bu, yönetimin turizme yaptığı yatırımın, altyapı konusundaki ve turistik tesislerdeki gelişimin bir sonucudur” dedi.
Son dönemde, turizmin gelişmesi için harcanan para 3 milyar rubleye ulaştı. Sadece geçen yıl “Lago-Naki Geçidi” projesi çerçevesinde federal ve bölgesel bütçelerden toplam 437,5 milyon ruble harcandı. Proje, 2016’da hayata geçirilecek. Komite, turizmin gelişmesi için yapılan çalışmaların, Adıgey Başkanı Aslan Thakuşinov’un en çok önem verdiği konular arasında olduğunu açıkladı.
Adigea Today’in verdiği bilgilere göre, yeni yıl tatilinde Adıgey dağlarına, içeriden ve dışarıdan toplam 100 bin kişi geldi. Yeni yıl tatili boyunca, Maykop’a günde 2 bin aracın giriş yaptığı kayıtlara geçti. (ajanskafkas)

Yazarın Diğer Yazıları

“Evvelden Sonra” 18 Mayıs’ta “Bir Yazar, Bir Eser”de

Kafkas Dernekleri Federasyonu’nun (KAFFED) “Bir Yazar, Bir Eser” adlı programının konuğu gazetemiz yayın kurulu üyesi Birgül Asena Güven. Güven’in Aralık 2023’te yayımlanan “Evvelden Sonra” romanının...

21 Mayıs’ta “Turnanın Dansı”

Çerkes sürgünü temalı "Turnanın Dansı Film Projesi"nin öyküsünü anlatan belgeselin gösterimi 21 Mayıs Salı akşamı 19.00-20.30 saatleri arasında olacak. Projenin ilk toplantısı 26 Ekim’de Ankara’da...

Sosyal Medyalarımız

4,890BeğenenlerBeğen
1,353TakipçilerTakip Et
4,000TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

- Advertisement -spot_img